Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
IKO

IKO je celosvětový specialista na šindele a je aktivní ve více jak 40-ti zemích Evropy, Ruska, Afriky a Asie. Výroba a centrála sídlí v belgickém Hamu. 

Jak vybrat IKO šindele?

 

Prohlášení o vlastnostech

Podrobný návod na pokládku ke stažení zde.

 

Dokonale "uzavřená" šindelová střecha nabízí množství šIKOvných výhod.
Zjistěte, proč jsou šindele ideální střešní materiál...

5 důvodů proč si vybrat šindelovou střechu IKO:

1. Extrémní odolnost proti počasí

IKO ArmourShield byl podroben velmi intenzivní zkoušce uvnitř větrného tunelu. Prokazuje tak jeho odolnost proti silným větrům, ato až do rychlosti 220 km/hod.

2. Nízké náklady v porovnání s ostatními tradičními střešními materiály

Máte-li při stavbě domu omezený rozpočet a uvažujete pouze lehkou střešní konstrukci, nabízíme Vám lehkou střešní šindelovou krytinu - stane se pro Vás výhodou a nezatíží Vaši peněženku tolik.

Nová střecha s omezeným rozpočtem ?
V porovnání s tradičními střešními krytinami jsou šindele mnohem lehčí a variabilnější; To vše bez jakékoliv újmy na kvalitě.

IKO střešní šindele se pokládají velmi snadno a rychle. Jejich lehká váha je jednoznačně velkou předností i proto, že mohou být položeny na stávající šindelovou krytinu bez potřeby jakýchkoliv renovačních prací.

S IKO šindelovou střechou navíc uspoříte své peníze i proto, že není třeba nakupovat drahé speciální střešní díly (nároží, hřebeny) jako u tradičních krytin; Zde si můžete tyto díly jednoduše vyříznout ze zbylých šindelů.

A ptáte se na náklady na následnou péči o střechu? Náklady na následnou péči o střechu jsou úplně minimální!

3. Perfektní izolační vlastnosti

Zvuková izolace:
Střešní šindele IKO absorbují velkou část hluku způsobeného deštěm či krupobitím. V porovnání s jinými střešními materiály jsou naše produkty vynikající volbou pro zvukovou izolaci.

Ochrana proti hmyzu:
Asfalt je mnohem složitěji napadnutelný hmyzem, mechem, lišejníkem či houbami. Je proto výborným ochráncem Vašeho podkroví.

4. Ekologická střecha

Nízká váha ekologické šindelové střechy nabízí další pozitivní ekologické aspekty:

  • Přeprava lehkého materiálu zatěžuje životní prostředí mnohem méně, v porovnání s těžkým nákladem.
  • Různé odvětrávací systémy, které nabízíme, vytváří optimální cirkulaci vzduchu ve Vaší střeše. To pak velmi příznivě působí jak na Vaše zdraví, zdraví Vašeho domu a uspoříte tím také náklady na energie.

5. Jednoznačně moderní vzhled

Jak vybrat IKO šindele?

Dovolte nám poradit několik zásad důležitých pro výběr IKO šindelů. V závislosti na funkci, kterou od šindelové střechy očekáváte jako nejdůležitější parametr, nabízíme specifické kategorie pro výběr:

 

Základní údaje o šindelích

Střešní šindele jsou v současné době jedním z nejvíce používaných střešních materiálů. Vyrábí se jako jednovrstvé či laminované (vícevrstvé) šindele s velkým výběrem hmotnosti, barev a tvarů.

Jednovrstvé šindele mají různé typy výřezů po své délce. Výřezy od sebe oddělují jednotlivé tabule šindele, které jsou vystaveny okolním klimatickým vlivům a vytvářejí vjem střechy, jakoby byla složena z více jednotlivých kousků.

Šindele mohou být samolepivé (např. IKO ArmourShield, Biber Shield, aj.) po celé své délce či mohou mít samolepivé body z termoplastického materiálu (např. IKO Superglass, Cambridge Xpress, Armourglass, aj.) , který se aktivuje po pokládce šindelů na střechu díky působení tepla a slunečního záření. Slepení všech šindelů zajistí dokonalou ochranu proti silným větrům.

Minerální granulát - kamenný posyp, který se nanáší na vrchní stranu šindelů při jejich výrobě, nepodléhá okolním klimatickým vlivům počasí. Granulát nezajišťuje pouze nejširší možnost barevných kombinací ze všech střešních krytin, ale chrání zároveň šindele před nepříznivými vlivy UV paprsků. Kamenný posyp těží a vyrábí IKO ve vlastních lomech a může tak zaručit dokonalou a stálou kvalitu svých výrobků. Díky výrobnímu procesu výroby, barvení a zapékání barvy do kamene v pecích při teplotách 850° C při nichž vznikne kolem obarveného kamene keramický obal, je omezena tvorba mechů na šindelích.

Co jsou asfaltové kanadské šindele?

Asfaltové (kanadské) střešní šindele jsou výřezy ze speciálního asfaltovaného pásu, taktéž nazývaného bitumenovým pásem. Kanadské šindele si v posledních letech vydobyly pevné místo mezi lehkými střešními krytinami nejen v České republice, ale v celé Evropě. Střešní asfaltové šindele jsou u nás nazývány různými jmény. Někdy se asfaltové šindele nazývají jako kanadské šindele, odkud firma IKO pochází, odkud se do Evropy první šindele začaly dovážet a odkud dovezla firma IKO své know how. Taktéž se šindelům může říkat bonský (či bonnský) šindel (dle bývalého výrobce AWA, který šindele vyráběl v německém Bonnu, a jež se následně sloučil s firmou IKO), či finský šindel nebo belgický šindel, dle místa původu šindele. Asfaltové šindele se taktéž nazývají živičné, či bitumenové šindele, což jsou jiné názvy pro asfalt. Kanadský šindel, bonnský šindel, finský šindel, belgický šindel, asfaltový šindel, živičný šindel, bitumenový šindel – to je několik názvů pro lehkou střešní krytinu, která výborně ochrání šikmou střechu před všemi druhy počasí. Asfaltové kanadské šindele využívají při pokládce výhod skládaných krytin, kdy se pokládají obdobně jako tašky nebo jiné maloformátové krytiny. Po jejich pokládce ovšem dochází na rozdíl od jiných krytin k jejich dokonalému slepení k sobě navzájem, což vede k vytvoření celistvého střešního pláště, pod který nezafukuje vítr, voda ani sníh, jak tomu u skládaných krytin bývá.

Barevná a tvarová nabídka šindelů IKO

Firma IKO nabízí velice široký výběr typů, tvarů a barev oxidovaných a modifikovaných šindelů. Všechny šindele mají trvanlivou skelnou výztuž. Balíky jsou zabaleny do polyethylénové fólie, na níž je natištěn ve stručnosti návod, jak šindele IKO používat, a jsou označeny samolepícími štítky s číselným kódem, který udává datum výroby, název a kód barvy. Další číselný kód - šarže je umístěna na ochranné pásce na zadní straně, která chrání šindele před slepením při skladování.

 

integ tondach bramac satjam iko velux fakro