Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Střešní krytiny z hliníku pro další generace - ALUMAT

Slitina hlínku ALUMAT

Společnost SATJAM uvádí na trh nové materiály ALUMAT a ALUMAT STUCCO pro výrobu střešních hliníkových krytin. Jakostí spadají do nejvyšší třídy EXCELENT. A pokud si právě kladete otázky, proč některou z novinek použít pro novou střechu, několik odpovědí a dobrých důvodů máte zde.

1. Co je to ALUMAT a ALUMAT STUCCO?
ALUMAT a ALUMAT STUCCO jsou absolutní novinkou v nabídce společnosti SATJAM. Jedná se o moderní, odolný a estetický materiál pro výrobu střešních krytin ze slitiny hliníku nejvyšší kvality. Těmito produkty SATJAM vychází vstříc zákazníkům, kteří požadují vysoce jakostní krytiny s dlouhou životností a extrémní odolností.

2. Z jakého materiálu se ALUMAT a ALUMAT STUCCO vyrábějí?
Hlavní složku prozrazuje název – jedná se o hliník (neboli aluminium). Součástí slitiny jsou také hořčík a mangan. Všechny tři prvky ve vhodně zvoleném poměru společně vytvářejí materiál s výbornými parametry pevnosti a odolnosti vůči povětrnostním vlivům a korozi. Efektní povrchová úprava v tloušťce 25 μm na bázi matného polyesteru ještě dále posiluje odolnost krytiny a prodlužuje její životnost. Hmotnost krytiny Satjam Roof a Grande v provedení Alumat je pouze 2 kg/m2.

3. Jaký je rozdíl mezi materiály ALUMAT a ALUMAT STUCCO?
Provedení ALUMAT STUCCO má povrch plechu upraven do podoby reliéfu, což dodává krytině nevšední vzhled a snižuje hlučnost při dešti. Právě struktura povrchu je hlavním rozdílem, protože také ALUMAT je (stejně jako ALUMAT STUCCO) opatřen matnou polyesterovou povrchovou vrstvou.

4. Kdo je dodavatelem vstupní suroviny?
Hliníkové plechy pocházejí od norské společnosti Norsk Hydro. Ta se specializuje na výrobu a zpracování hliníku dlouhá léta a její produkty patří mezi absolutní světovou špičku, kterou nyní SATJAM zpřístupnil i pro české střechy.

 

5. Jaké střešní krytiny a v jakých barvách jsou z těchto materiálů v nabídce?
V současnosti společnost SATJAM z materiálů ALUMAT a ALUMAT STUCCO vyrábí hliníkové střešní krytiny SATJAM Grande a SATJAM Roof v oblíbené červené, černé, šedé a hnědé barvě.

*dostupné pouze v provedení Alumat Stucco

Jakou záruku společnost SATJAM na tyto střešní krytiny poskytuje?
Krytiny SATJAM Roof a SATJAM Grande z materiálů ALUMAT a ALUMAT STUCCO se díky vysoké kvalitě a odolnosti vstupní suroviny řadí do nejvyšší jakostní třídy EXCELENT. Na tuto kategorii výrobků je společností SATJAM poskytována záruka 40 let.

Jsou pro instalaci krytiny z materiálů ALUMAT a ALUMAT STUCCO potřebné speciální vruty?
Krytina se k dřevěnému podkladu kotví nerezovými samovrtnými šrouby do dřeva SDT-INOX s hliníkovou podložkou. Kotvení krytiny k ocelovému podkladu není vhodné. Jednotlivé pásy krytiny se mezi sebou ukotvují POP nýty.

 

Katalogový list na produktový materiál SATJAM Alumat

Produktový katalog a ceník SATJAM

SATJAM leták

 

integ tondach bramac satjam iko velux fakro