Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Eternit Dacora – Autentičnost originálu

Eternit byl první firmou na světě, která začala vyrábět střešní krytinu tohoto druhu bez azbestu. Suroviny jsou neutrální vůči životnímu prostředí.

Už dlouhá léta je firma Eternit známá jako specializovaný výrobce na vláknocementové střešní krytiny. V průběhu let Eternit tento výrobek dále vyvíjel a zlepšoval. Trvanlivost a neustálé vylepšování technických a estetických vlastností výrobků byly vždy na předním místě. Dnešní vláknocementová střešní krytina je již nesrovnatelná s tou, která se vyráběla před 30 až 40 lety. Eternit byl první firmou na světě, která začala vyrábět střešní krytinu tohoto druhu bez azbestu. Suroviny neutrální vůči životnímu prostředí jako cement, voda, vzduch, mletý vápenec a vlákna dávají ve své kombinaci nehořlavý stavební materiál vhodný pro každý typ budovy a pro jakoukoliv její výšku. Vláknocement spojuje stavebnětechnické vlastnosti jako pevnost, stálost nebo odolnost proti povětrnostním vlivům se snadnou zpracovatelností, hospodárností a ekologickou bezpečností. Je odolný proti kapalinám, mrazu, hnilobě, korozi a může se zpracovávat nástroji běžnými na staveništi.

Proč Dacoru?

Střešní krytina DACORA představuje ideální systém pro Vaši střechu. Propracovanost do nejmenšího detailu ji předurčuje k použití i pro nejsložitější architektonické kompozice, kde zajišťuje jak dokonalou ochranu před vnějšími vlivy, tak vyniknutí všech detailů střechy, kde díky kladení čtverce s obloukovým řezem a profesionální řemeslné práci zachovává její osobitý charakter. Její širokou škálu použití podporuje i provedení v bílé, červené, hnědé a modročerné barvě, popřípadě hladké provedení pod obchodním názvem DACORA. Samozřejmostí je naprostá ekologická nezávadnost a šetrnost k životnímu prostředí. Jako jediná krytina v obdobném sortimentu je probarvena do hloubky.

Nejprodávanějším typem je hladká šablona 400×400mm v modročerné barvě, dodává se však také v několika barevných odstínech a také s povrchem imitujícím přírodní břidlici (tzv. rastr).

Krytina se do dřevěného podkladu (laťování nebo bednění) připevňuje pomocí hřebíků. Pro dokonalou fixaci šablon se dále používají vichrové spony, u vybraných formátů se provádí pokládka s pomocí háčků – ať už natloukacích nebo závěsných.

S výjimkou formátu „Německý čtverec“ je každý kus krytiny upevněn dvěma hřebíky a jednou vichrovou sponou, příp. háčkem.

Střešní krytina Eternit Dacora je dodávána ve čtyřech základních barvách pro snadnější architektonické a estetické začlenění do okolí stavby:

  • bílá,
  • červená,
  • hnědá
  • modročerná

Střešní systém Eternit Dacora nabízí díky své široké variabilitě forem a tvarů několik základních způsobů použitého krytí. Tímto způsobem může být bezprostředně reagováno nejen na požadavek komplexního začlenění stavby do okolní krajiny, ale také na celkovou estetiku stavby. Střešní systém Dacora nabízí tato základní krytí:

  • Německé krytí o velikosti šablony 40x40, 30x30 a 20x20 cm
  • Dvojité krytí o velikosti šablony 30x60 cm
  • Voštinové krytí o velikosti šablony 20x20 cm
  • Francouzské krytí o velikosti šablony 40x40 cm

Šablona 40x40 cm rastrovaný povrch - imitace břidlice (modročerná)

Její barevné, modročerné provedení harmonicky ladí s barvami přírody i zastavěného okolí. Strukturovaný povrch propůjčuje tradičním střechám atraktivní živost. Eternit Dacora umožňuje zvýraznit osobitý charakter každé střechy. Ke komplexnímu řešení všech střešních detailů slouží kompletní nabídka doplňků a příslušenství. Snadná zpracovatelnost a nízká váha pružnou a nárazu odolnou střešní krytinu Dacora předurčuje přední místo při volbě střešní krytiny pro novostavby i rekonstrukce. Spotřeba 9,7 ks/m2.

integ tondach bramac satjam iko velux fakro