Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Příslušenství

Ventilace Vaší šindelové střechy

Výhody správného odvětrání šindelové střechy:
1. Prodlouží životnost Vaší střechy
2. Zvyšuje pocit pohodlí domova
3. Reguluje vlhkost střechy
4. Omezuje vnik tepla do podkroví v letních měsících a zimy v zimních měsících
5. Zamezuje vzniku kondenzace ve střešním plášti

Správnou ventilací Vaší šindelové střechy se přirozeně vyrovnají teplotní rozdíly vně a uvnitř střešního pláště. Tím zůstává střešní konstrukce nepoškozená a zdravě odolává náhlým teplotním změnám.

 

Obrázek vlevo - Střecha postrádá odvětrávání, chybí vzduchová mezera mezi záklopem a konstrukcí.
Důsledky: uvnitř střešní konstrukce vznikají v létě velmi vysoké teploty, v zimních měsících kondenzuje teplý vzduch unikající z podkrovních místností, čímž dochází k vysrážení teplého vzduchu na spodní straně šindelů nebo záklopu do formy kapalného skupenství – vody, která pak stéká zpět do střešní konstrukce a může ji poškodit, čí vést k tvorbě plísní ...

Obrázek vpravo - Střecha správně odvětraná, existuje zde průduch mezi záklopem a konstrukcí. Vzduch je nasáván u přesahů střechy u okapové hrany, probíhá pod záklopem v odvětrané mezeře a je vyfukován v hřebeni nebo co nejvýše u hřebene. Teplota ve střešní konstrukci je nižší a cirkulující vzduch v odvětrané mezeře zdravě ventiluje celý prostor, čímž dochází k odvodu kondenzátu v zimě či nadměrného tepla v létě, tím je střešní konstrukce ochráněna a prodloužena celková životnost střechy.

 

Odvětrávání nároží, hřebenů a plochy střechy:

 

Technický list - Odvětrávání

Návod pro správnou ventilaci šindelových střech

 

Pokrývání nároží a hřebenů šindelové střechy

Máte-li položenou IKO krytinu oblých tvarů (Superglass-Biber, Victorian nebo Biber-Shield), ujistěte se, že jste pro pokrytí nároží a hřebenů objednali obdélníkový šindel stejné kategorie a barvy.
Máte-li položen šindel Cambridge Xpress, pro hřeben objednejte 'Superglass' nebo Quick Ridge v příslušné barvě.

Ve všech ostatních případech, jednoduše seřízněte obdelníkový či diamantový šindel na jednotlivé kusy a pokryjte jimi hřeben.

!!NOVINKA!! Quick Ridge

Toto příslušenství šetří čas při instalaci a je obrovským pomocníkem při zastřešování Vašeho nároží&hřebene. Místo vyřezávání 3-TAB šindelů, stačí otevřít balení a najdete 63 kusů hřebenových šindelů k dokončení posledních detailů na Vaší střeše.

Jedno balení pokryje 9m.

 

Technický list Quick Ridge

 

Ochrana dřevěného záklopu

K ochraně dřevěného záklopu doporučuje IKO použít pod šindel ještě podkladní pásy a vhodné oplechování; nabízíme také příslušenství pro nároží a hřebeny.

Podkladní pásy:

IKO nabízí různé druhy podkladních pásů: asfaltové pásy pod šindelem fungují jako pojistná ochrana proti vodě, která by mohla k záklopu proniknout.

Technický list podkladních pásů

 

Úžlabí:

IKO nabízí APP modifikovaný pás vyrobený v barvách šindelů. Používá se na vykrytí úžlabí nebo na pokrytí těch částí střechy, které mají nízký sklon a které jsou k šindelové střeše přilehlé.

 

Technický list úžlabí

 

Startovací řada -starter strip

Tato startovací řada (starter strip) je navržena specielně jako pevný základ pro Vaše šindele Cambridge Xpress. Můžete ušetřit drahocenný čas díky tomuto novému příslušenství. 

Namísto vyřezávání 3-TAB šindelů, může být tato startovací řada okamžitě instalovaná u okapů.

Technický list Startovací řada

 

Tmely a hřebíky

Tmely

IKO tmely můžete používat i ve velmi větrných oblastech, na sklony střech větších 60° a ve velmi chladných až mrazivých podmínkách. Všechny jsou 100 % kompatibilní s IKO šindeli.

Technický list tmelů

 

Hřebíky

 

IKO galvanizované hřebíky - délka 20 mm, 25 mm, 30 mm, 35 mm

 

 

Při instalaci šindelů je nutné hřebíky nejen správně zatlouct do šindelů, ale vybrat i vhodné hřebíky, které zajedou správnou délkou do záklopu a nebudou působením tlaků ze záklopu vytahovány. Z tohoto důvodu nabízí IKO několik délek hřebíků, všechny s kroužkováním po celé délce dříku, jež dokonale zabraňuje vylézání hřebíků z OSB či prken. Hřebíky IKO mají šířku hlavičky 9mm a šířku dříku (nožičky) 3mm. Jsou galvanizovány za tepla a zajišťují tak dlouhodobou odolnost proti rezavění.
Délka hřebíku 20 mm je vhodná pro instalaci jednovrstvých šindelů (např. Superglass, Armourglass, ArmourShield, aj.) do slabých palubek (např. při instalaci palubek na zahradní chatku). Hřebíky o délce 20 mm dostatečně přichytí šindel, neprobijí se ale skrz palubky do pohledové části.
Hřebíky o délce 25 mm jsou vhodné pro instalaci jednovrstvých šindelů do standardního prkenného záklopu z prken či OSB desek. Tloušťka záklopu rozhoduje, zda hřebíky svojí hlavičkou ze záklopu vylezou či nikoliv. Pro hladké hřebíky bez dodatečného kroužkování na dříku platí, že hlavička hřebíku, která vyleze ze druhé/rubové straně záklopu, má tendenci v záklopu zůstávat, ale kazí pohledovou část záklopu. Díky kroužkování hřebíků IKO není nutné, aby hlavičky hřebíků musely vylézat na rubové straně a délka hřebíku se tedy může volit přesně dle tloušťky záklopu. (poznámka pro výpočet: jednovrstvé šindele IKO instalované na sobě mají tloušťku cca. 6 mm).
Hřebíky o tloušťce 30 mm jsou vhodné pro instalaci šindelů IKO Cambridge Xpress. Silnější šindele Cambridge Xpress potřebují delší hřebík, který dostatečně přichytí šindele do záklopu, proto se používá hřebík o větší délce - 30mm.
Hřebíky o délce 35mm jsou vhodné pro rekonstrukce starých šindelových střech, kde je nový šindel instalován na stávající šindel bez jeho odstranění. Délka hřebíku 35 mm zajistí, že hřebík přichytí nový šindel, projede starým stávajícím šindelem a dokonale se přichytí do záklopu.

IKO hřebíky

 

integ tondach bramac satjam iko velux fakro