Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Komínové stříšky a hlavice

Komínové a ventilační stříšky

Komínové a ventilační stříšky  zabraňují vniknutí atmosférické vody do průduchu komína a ventilačního potrubí. Komínové a ventilační stříšky dodáváme v pozinkovaném, nerezovém a měděném provedení. Stříšky nabízíme v  široké škále průměrů vstupních hrdel zaručující možnost použití na téměř všechna vyústění komínů či ventilačního potrubí.

1) KOMÍNOVÁ STŘÍŠKA BEZ PODSTAVY - slouží k odvodu vzduchu a splodin z komína a ventilace. Chrání komín před deštěm a sněhem. Při instalaci se připevňuje komínek k vyčnívající rouře, podobně jako klasická objímka.

 

Materiál / Průměr hrdla v mm  100 110 120 130 140 150 160 200 230 250
POZINK     x         x   x
NEREZ x x x x x x x x x x
MĚĎ     x x x x x x    

 

 

 

 
x - běžně dodávané průměry

Pozinkované stříšky jsou postupně nahrazovány nerezovými, proto je možné, že některé rozměry již nemusí být dostupné.
 

 

2) KOMÍNOVÁ STŘÍŠKA S PODSTAVOU - slouží k odvodu vzduchu a splodin z komína a ventilace. Chrání komín před děštěm, sněhem a hnízděním ptactva uvnitř komína. Maximální pracovní teplota u výduchu komína je 180°C. Při instalaci se zasune díl pod základnou do výduchu a ukotví se základna.

 

Materiál / Průměr hrdla v mm 120 130 150 200 250
POZINK x x x x x
NEREZ x x x x x

 

 

 

 


x - běžně dodávané průměry

Pozinkované stříšky jsou postupně nahrazovány nerezovými, proto je možné, že některé rozměry již nemusí být dostupné.

 

3) KOMÍNOVÝ KOHOUT - otočná komínová hlavice, která slouží k odvodu vzduchu a splodin z komína a ventilace. Chrání komín před deštěm a sněhem.

 

Materiál / Průměr hrdla v mm 118 132 145 150 160 180 200
POZINK x x x x x x x

 

 

x - běžně dodávané průměry

 

Komínové hlavice

Často se setkáváme s problémy spojenými s nedostatky komína. Těchto problému se dá trvale zbavit za použití komínových hlavic, a to bez zásahů do vnitřní konstrukce komínu.

Přínosy použití komínových hlavic:

  • zvýšení tahu komína,
  • zkvalitnění hoření,
  • zamezení zpětného tahu,
  • snížení spotřeby paliva,
  • prodloužení životnosti komína.

Komínové hlavice jsou dodávany ve dvou variantách:

  • provedení s odklopným krkem je určeno pro osazování na komínové vložky vystupující z komínové hlavy,
  • provedení s odklopnou čtvercovou základnou je určeno pro osazení na plochou komínovou hlavu bez přesahující vložky (u provedení o průměru hrdla 300mm není základna odklopná).

Komínové hlavice jsou dodávány se vstupními hrdly o průměrech 150mm, 200mm, 250mm a 300mm.

 

A. AMERICAN BOHEMIAN CORPORATION

Typy komínových hlavic:

1) KOMÍNOVÁ HLAVICE DRAGON

Atraktivní komínová hlavice DRAGON se umisťuje na vyústění kotlů a krbů na dřevo a tuhá paliva. Hlavice DRAGON je unikátní svým designem a uložením ložiska, na kterém se otáčí. Díky své originální konstrukci se vždy natočí čelem proti větru. Proudící vítr vytváří v zákrytu hlavice resp. v komíně podtlak a plynule odtahuje zplodiny. Tato hlavice má extrémně vysokou odolnost proti vlivům komínových zplodin. Zabrání též sněhu a dešti, aby vnikal do komínového průduchu.

Komínová hlavice DRAGON o průměru hrdla 150 mm a 200 mm je dodávána se dvěma křídly, která jsou přímo obsahem balení komínové hlavice. Zákazník si tedy může rozmyslet,  který ze dvou originálních designů odpovídá jeho vkusu, které z křídel udělá dokonalou designovou tečku nad hřejivým teplem jeho domova.

 

2) KOMÍNOVÁ HLAVICE TURBOWENT

Rotační komínová hlavice TURBOWENT se používá při nedostatečném tahu v komíně na plynná paliva nebo odvětrávání. Proudící vítr na střeše nebo stoupající teplý vzduch hlavici roztočí a ta plynule odtahuje zplodiny z komína. TURBOWENT též zabrání sněhu a dešti, aby vnikal do komínového průduchu a tím jej ničil. Hlavice je navíc velice elegantní prvek na komíně a též prodlouží jeho životnost. Komín je mimo topnou sezónu trvale odvětráván.

Hlavice je učena do prostředí, které je teplotně namáhané maximální teplotou 150ºC.

 

3) KOMÍNOVÁ HLAVICE TULIPÁN

 Rotační komínová hlavice TULIPÁN je zařízení, které využívá sílu větru ke zvýšení komínového tahu nebo odvětrávání. Bez ohledu na směr, sílu a druh větru (stálý, slábnoucí nebo sílící) se hlavice otáčí vždy ve stejném směru a v komíně vždy vytváří podtlak, což v důsledku vede ke zvýšení intenzity proudění ve vedeních a zabraňuje zpětnému tahu. Hlavní výhodou je možnost osazení víceřadých komínů, kde jsou vyústění vedle sebe. Komínová hlavice TULIPÁN lze použít pouze na komín, který odvádí plynné spaliny.

Hlavice je učena do prostředí, které je teplotně namáhané maximální teplotou 150ºC.

 

B. AIRHAWK

Typy komínových hlavic:

1) KOMÍNOVÁ HLAVICE HEAD A EASY HEAD

Airhawk HEAD a EASY HEAD jsou rotační, výklopné komínové hlavice využívající proudění větru ke zvýšení tahu komínu ve ventilačních soustavách. Konstrukční řešení hlavice napomáhá při nedostatečném tahu komína a zároveň zabraňuje pronikání deště a sněhu do průduchu komína. Komín je i v době, kdy se nepoužívá, trvale odvětrávaný. Možnost sklopení zajišťuje snadnou údržbu a čištění komína. Airhawk HEAD a EASY HEAD jsou vyrobeny z chromniklového plechu, který zajišťuje maximální životnost výrobku i v nejnáročnějších klimatických a „pracovních“ podmínkách. Ložiska jsou uložena ve vysokým teplotám odolávajícím oleji. Airhawk HEAD a EASY HEAD se mohou používat při provozní teplotě do 150 °C. Tato teplota je míněna v ústí komínového průduchu. Airhawk HEAD a EASY HEAD lze namontovat na vrchol přirozeně (gravitačně) fungujících komínových soustav (ventilace) pro panelové domy, individuální výstavbu nebo veřejné budovy. Nezáleží na směru větru, na jeho typu (horizontální, vzestupný, ...), ani na síle. Turbína vždy rotuje v jednom směru a vytváří podtlak na sacím vstupu. Efektem je zvýšený tah v potrubí a zabraňuje zpětnému tahu. Za silného větru se mohou objevit krátkodobé vibrace.

 

Průměr hrdla HEAD: 150mm, 200mm, 250mm, 300mm

Průměr hrdla EASY HEAD: 150mm, 200mm, 250mm

 

Použití: pouze pro plyn a odvětrání

 

 

 

2) KOMÍNOVÁ HLAVICE TULIP

Airhawk TULIP je výklopný rotační komínový nástavec, který využívá rychlosti větru ke zvýšení tahu komína ve ventilačních soustavách. Airhawk TULIP lze instalovat na vrchol přirozeně (gravitačně) fungujících komínových soustav, nebo pouze ventilace pro panelové domy, individuální výstavbu nebo veřejné budovy. Airhawk TULIP je konstruován tak, že nezáleží na síle, směru větru ani na jeho typu (horizontální, vzestupný, sestupný). Airhawk TULIP se používá tam, kde jsou výduchy v těsné blíkozti vedle sebe. Na tyto komínové soustavy nelze jiné hlavice použít. Airhawk TULIP vždy rotuje v jednom směru a vytváří podtlak na sacím vstupu. Efektem je zvýšený tah v potrubí (viz diagram) a chrání komínovou (větrací) soustavu před zpětným tahem. Airhawk TULIP je vyroben z chromniklového plechu, který zajišťuje maximální životnost výrobku i v nejnáročnějších klimatických a „pracovních“ podmínkách. Ložiska jsou uložena ve vysokým teplotám odolávajícím oleji. Airhawk TULIP je možné používat při provozní teplotě do 150 °C. Tato teplota je míněna v ústí komínového průduchu.

 

Průměr hrdla TULIP: 150mm

 

Použití: pouze pro plyn a odvětrání

 

 

 

3) KOMÍNOVÁ HLAVICE COBRA A COBRA EASY

Airhawk COBRA je samootáčecí výklopný komínový nástavec. Byl navržen pro provoz v extrémních podmínkách, zvláště na konci kouřovodných potrubí včetně krátkých, kde teploty na výstupu mohou vzrůstat až na 500 °C. Používá se především na výstupním potrubí z krbů nebo kamen na tuhá paliva včetně uhlí. Airhawk COBRA je vyroben z chromniklového plechu, který zajišťuje maximální životnost výrobku i v nejnáročnějších klimatických a „pracovních“ podmínkách. Airhawk COBRA se díky své unikátní konstrukci vždy otáčí ve směru vanoucího větru. Systém otáčení na principu kuličkového ložiska je umístěn vně nástavce, což eliminuje problémy s případným váznutím rotace, způsobeným vysokou teplotou odváděných spalin. Veškeré změny zabarvení materiálu, způsobené vysokými teplotami a oxidací těchto materiálů nemají vliv na účinnost komínového nástavce. Při údržbě stačí hlavici odklopit a po ukončení prací opět zaklopit a zajistit.

 

Průměr hrdla COBRA a COBRA EASY: 150mm, 200mm,  250mm, 300mm

 

Použití: pro tuhá paliva

integ tondach bramac satjam iko velux fakro