Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
NedZink NATUREL

Na leskle válcovaném povrchu vystaveném povětrnostním vlivům se časem vytvoří pevně přilnavá ochranná vrstva, patina. Proto se NedZink NATUREL používá převážně tam, kde je požadován přírodní a zářivý vzhled asoučasně vysoká efektivita a dlouhá životnost.

Materiál NedZink NATUREL je základem všech výrobků NedZink. Leskle válcovaný zinek se začal ve stavebnictví používat v 19. století. Z nového materiálu těžily jak klasická architektura, tak v té době nové revoluční stavební formy. Jako příklad lze uvést díla stavebních mistrů Karla Friedericha Schinkela v Prusku, Lescota a Mansarta (ploché, horní části mansardových střech) v Paříži ve Francii. NedZink NATUREL patří ke stavebním materiálům, kterým samovolné vytváření patiny umožňuje „stárnout“. Což se také děje – při správném použití materiálu po dobu více než 100 let.

Popis výrobku

NedZink NATUREL je leskle válcovaný titanzinek podle DIN EN 988, jde o slitinu na bázi elektrolyticky vyráběného zinku se stupněm čistoty min. 99,995 % zinku (Z1 podle DIN EN 1179) a přesně určených přísad mědi, titanu a hliníku. Leskle válcovaný povrch výrobků vykazuje po výrobě malé zamaštění. Tento stav je vytvořen záměrně kvůli tomu, aby zákazníci mohli použít NedZink NATUREL s „novým“ stříbrně lesklým zinkovým povrchem. Po montáži se tato vrstva působením povětrnostních vlivů změní a materiál vytvoří patinu. Proces patinace probíhá různě rychle a nerovnoměrně v závislosti na směru a sklonu střechy. Stabilního a rovnoměrného vzhledu dosáhne povrch až v průběhu několika let.

Kvalita výrobku a značení

Certifikace a systém řízení jakosti NedZink podle DIN EN ISO 9001:2008 zaručuje trvale vysokou úroveň kvality, která v rozhodujících parametrech dokonce značně přesahuje rámec požadavků DIN EN 988.

Chemické složení, mechanicko-technologické vlastnosti a max. přípustné tolerance rozměrů NedZink NATUREL jsou stanoveny v certifikátu výrobku NedZink (LRIQS Approval QIS 122). Dodržování vlastností výrobku prověřuje v pravidelných intervalech nezávislá zkušebna Lloyd’s Register.

Všechny výrobky jsou opatřeny na zadní straně průběžným značením podle ustanovení DIN EN 988.

Možnosti použití a provedení

NedZink NATUREL je materiál preferovaný pro všechna použití, která vyžadují přirozený a zářivý vzhled povrchu nebo kde není důležitý čas pro vytvoření patiny. Patří k nim mimo jiné střešní krytiny, kompletní vnější odvodnění střech včetně příslušenství, oplechování atik a ornamentů. Díky vynikajícím vlastnostem má NedZink NATUREL téměř neomezené použití. Všechny práce včetně pájení mohou klempíři provádět obvyklými nástroji.

Aby byla zákazníkům zaručena vysoká kvalita výrobků NedZink po celá desetiletí od ukončení montáže, tak se materiál přepravuje a skladuje v suchých a větraných prostorách.

Technický list NedZink NATUREL

integ tondach bramac satjam iko velux fakro