Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Hladké desky SUNTUF CS PROFI

TRAPÉZOVÉ DESKY Z POLYKARBONÁTU

MARLON CS / SUNTUF CS - určeno především pro sektor HOBBY, PROFI.

Jde o trapézové desky vyrobené z nerozbitného POLYKARBONÁTU.
Dodáváme desky od dvou různých výrobců - proto máme v nabídce i dva obchodní názvy Marlon (výrobce Brett Martin Ltd. - GB) a Suntuf (výrobce PALRAM Ltd. - IL).

 

MARLON CS / SUNTUF CS - trapézové desky z polykarbonátu. Desky jsou úplně hladké průhledné bez povrchové krupičky. Dodáváme v čiré nebo v průhledné kouřově hnědé barvě.

Druhy a použití

Desky Marlon CS / Suntuf CS existují ve dvou variantách Hobby a Profi.
a) Verze Hobby se používá v privátním sektoru pro nerozbitná zastřešení pergol, přístřešků. Jde o profil TR 76/16 (minitrapéz).
b) Verze Profi se používají v průmyslu jako prosvětlení trapézových plechů nebo zastřešení (prosvětlení) střech výrobních hal, tribun sportovních stadionů, prosvětlené střechy autobusových nebo železničních nádraží apod.  Jde o mnohem masivnější (síla 1.0 mm nebo 1.1 mm) profily, kompatibilní s trapézovými plechy - skladem jsou např. tyto profily 207/35, 160/40, 138/17, 200/40 atd (celý sortiment naleznete v příslušném ceníku).

Mechanické vlastnosti

Polykarbonátové desky Marlon CS / Suntuf CS vykazují perfektní mechanické vlastnosti, takže jsou odolné vůči krupobití i ostatním vlivům normálního počasí. Jsou vyrobeny z polykarbonátu, což je prakticky nerozbitný materiál. Z polykarbonátu se vyábí také čelní reflektory automobilů, kojenecké láhve, nerozbitné kryty strojů, okna letadel, ponorek, kosmických lodí.
Desky Marlon CS / Suntuf CS mají teplotu použití stabilně do 100oC, nárazově krátkodobě až do 130oC.

Požární vlastnosti

Marlon / Suntuf CS má podle ČSN 73 0863 - index šíření plamene i=0mm/min
Marlon / Suntuf CS má podle ČSN 73 0865 - hořící ani nehořící neodkapává ani neodpadává
Marlon / Suntuf CS má podle ČSN 73 0862 (od 2008 neplatí - pouze informativní údaj) - hořlavost C1
Marlon / Suntuf CS má podle ČSN EN 13501-1:2007 - třídu reakce na oheň - B,s1,d0

Odolnost vůči chemikáliím

Polykarbonát je termoplast. Jako každá umělá hmota může být citlivý na vliv mnoha chemikálií včetně běžných čistících prostředků. Polykarbonát v žádném případě nesmí přijít do kontaktu s organickými rozpouštědly nebo barvami. Bližší údaje o chemické odolnosti polykarbonátu Marlon CS / Suntuf CS naleznete v Technickém listu.

Životnost desek Marlon CS / Suntuf CS

Desky mají jednostranný UV filtr (z vnější strany) - Marlon CS nebo oboustraný UV filtr - Suntuf CS, který chrání materiál desek proti škodlivému vlivu slunečního záření (UV záření způsobuje u většiny plastů rozpad jejich molekulárních vazeb - křehnutí).
Desky tak nekřehnou, nežloutnou, ani nijak výrazně nestárnou jako ostatní plasty.

Záruka

Polykarbonátové desky Marlon CS / Suntuf CS mají záruku 10 let na nerozbitnost běžným krupobitím (viz přesné znění záručních podmínek).
Polykarbonátové desky Marlon CS / Suntuf CS mají záruku 10 let, že nedojde k poklesu světelné propustnosti o více než 6% proti původní hodnotě (viz přesné znění záručních podmínek).

Montážní příslušenství

naleznete zde.

Montažní  návod

ke stažení zde.

 

integ tondach bramac satjam iko velux fakro