Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Hrubší struktura MARLON CSE original

TRAPÉZOVÉ A VLNITÉ DESKY Z POLYKARBONÁTU

MARLON CSE - určeno především pro sektor HOBBY

Jde o vlnité nebo trapézové desky vyrobené z nerozbitného POLYKARBONÁTU.
Dodáváme desky značky Marlon (výrobce Brett Martin Ltd. - GB).

 

MARLON CSE - vlnité nebo trapézové polykarbonátové desky s povrchovou krupičkou na vnitřní straně určenou pro rozptyl světla. Povrchová krupička láme světlo, takže desky nejsou úplně průhledné, ale průsvitné a vzniká pod nimi příjemný jemný chládek při zachování světelné propustnosti. Část paprsků díky svému lomu na krupičce zůstane v materiálu, takže deska se při nasvícení sluncem rozzáří. Povrchová krupička je vyrobena mechanicky vylisováním na vnitřní povrch desky.

Druhy a použití

Desky Marlon CSE existují ve variantě Hobby, která se však dá použít i v určitých aplikacích profesionálního zastřešování. Verze Hobby se používá v privátním sektoru především jako nerozbitná zastřešení pergol, přístřešků. Jde o profily TR 76/16 (minitrapéz) a VL 94/38 (vlna kompatibilní s lehkou střešní krytinou Onduline). Deskami Marlon CSE je možné zastřešit i menší tribuny fotbalových stadionů, zastávky MHD, přístřešky na kola apod.

Mechanické vlastnosti

Polykarbonátové desky Marlon CSE vykazují perfektní mechanické vlastnosti, takže jsou odolné vůči krupobití i ostatním vlivům normálního počasí. Jsou vyrobeny z polykarbonátu, což je prakticky nerozbitný materiál. Z polykarbonátu se vyábí také čelní reflektory automobilů, kojenecké láhve, nerozbitné kryty strojů, okna letadel, ponorek, kosmických lodí. Desky Marlon CSE mají teplotu použití stabilně do 100oC, nárazově krátkodobě až do 130oC.

Požární vlastnosti

Marlon CSE má podle ČSN 73 0863 - index šíření plamene i=0mm/min
Marlon CSE má podle ČSN 73 0865 - hořící ani nehořící neodkapává ani neodpadává
Marlon CSE má podle ČSN 73 0862 (od 2008 neplatí - pouze informativní) - hořlavost C1
Marlon CSE má podle ČSN EN 13501-1:2007 - třídu reakce na oheň - B, s1, d0

Odolnost vůči chemikáliím

Polykarbonát je termoplast. Jako každá umělá hmota může být citlivý na vliv mnoha chemikálií včetně běžných čistících prostředků. Polykarbonát v žádném případě nesmí přijít do kontaktu s organickými rozpouštědly nebo barvami. Bližší údaje o chemické odolnosti polykarbonátu Marlon CSE naleznete v Technickém listu.

Životnost desek Marlon CSE

Desky mají oboustranný UV filtr, který chrání materiál desek proti škodlivému vlivu slunečního záření (UV záření způsobuje u většiny plastů rozpad jejich molekulárních vazeb - křehnutí). Desky nekřehnou, nežloutnou, ani nijak výrazně nestárnou jako ostatní plasty. Trvanlivost polykarbonátových desek marlon CSE je ve střední Evropě cca 20 let v závislosti na místních podmínkách.

Záruka

Polykarbonátové desky Marlon CSE mají záruku 10 let na nerozbitnost běžným krupobitím (viz přesné znění záručních podmínek).
Polykarbonátové desky Marlon CSE mají záruku 10 let, že nedojde k poklesu světelné propustnosti o více než 6% proti původní hodnotě (viz přesné znění záručních podmínek).

Montážní příslušenství

naleznete zde.

Montažní  návod

ke stažení zde.

integ tondach bramac satjam iko velux fakro