Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz




BramacTherm

Energii uspoříte nejlépe tam, kde se ztrácí. To je většinou přes nezateplenou nebo špatně odizolovanou střechu. Kdo chce tedy ušetřit, bude trvat na vysoce efektivní tepelné izolaci, která výrazně redukuje tepelné ztráty. Pro rekonstrukce je vhodný BramacTherm Kompakt, pro novostavby BramacTherm Top a pro novostavby a rekonstrukce BramacTherm Pro. Na zateplení střech komplikovaných tvarů či na ploché střechy použijte BramacTherm Basic. BramacTherm Floor představuje tepelnou izolaci, ale zároveň umožňuje využít podkrovní prostory pro další využití.

 


BramacTherm Pro

Tepelně izolační prvek BramacTherm Pro zvyšuje tepelný odpor mezikrokevní izolace střechy. Lze jej využít jak u novostaveb, tak při rekonstrukcích starších střech.

Neplaťte za lepší izolaci zmenšením prostoru

Tento prvek zvýší tepelný odpor navržené mezikrokevní tepelné izolace  bez použití vyšších krokví nebo dodatečné podkrokevní vrstvy na úkor interiéru, nutné je ovšem použití kvalitní parotěsné fólie. Nevytváří se tepelné mosty, zajištěna je naopak větrotěsnost. Při vzdálenosti krokví do 1 m je po sesazení desek na pero a drážku celá vrstva pochozí a nahrazuje též bednění.

Technické údaje

Materiál: tvrzená PIR pěna na horní ploše opatřená nakašírovanou fólií pro pojistnou hydroizolaci z polypropylenu se svislým i vodorovnými přesahy a se zesílenou armovací tkaninou na obou stranách desky.

Tepelná vodivost: 0,026 W/mK

Rozměry: vnější rozměry: 1240x2400 mm; krycí rozměry: 1225x2385 mm

Tloušťka materiálu: 50 mm

Drážkování: spoj na pero a drážku

Utěsnění přesahů: integorvané samolepicí proužky (dvojité slepení)

Systémové příslušenství k BramacTherm PRO: systémové vruty BramacTherm, hřebenový/úžlabní pás, utěsňovaí pás, Bramac Fix I, Bramac Fix A, Bramac Membran 100 2S, Clima tape, Flexiroll Alu, prostup BramacTherm pro Durovent.

 


BramacTherm Top

Tepelně izolační prvek BramacTherm Top se využívá především u novostaveb: buď bez mezikrokevní izolace při přiznání konstrukce krovu v interiéru, nebo jako její doplněk.

Řešení nejen při přiznanou konstrukci krovů

Využijte všech výhod těchto izolačních desek, vždy v kombinaci s kvalitní parotěsnou fólií, např. Bramac Membran 100 2S. Mají lepší tepelně izolační vlastnosti než minerální vlna, při pokládce nevznikají tepelné mosty, nahrazují dřevěné bednění a výrazně zvyšují tepelný odpor konstrukce s mezikrokevní izolací. Při řezání pomáhá natištěný rastr.

Technické údaje

Materiál: tvrzená PIR pěna oboustranně opatřená hliníkovou fólií a na horní ploše nakašírovanou fólií pro pojistnou hydroizolaci z polypropylenu se svislými a vodorovnými přesahy.

Tepelná vodivost: 0,022 W/mK

Rozměry pro tloušťku = 80 mm: vnější rozměry: 1235 x 2395 mm; krycí rozměry: 1220 x 2380 mm

Rozměry pro tloušťku > 80 mm: vnější rozměry: 1240 x 2400 mm; krycí rozměry: 1220 x 2380 mm

Tloušťka materiálu: 80 - 240 mm

Drážkování: spoj na pero a drážku

Utěsnění přesahů: integorvané samolepicí proužky (dvojité slepení)

Systémové příslušenství pro BramacTherm TOP: systémové vruty BramacTherm, hřebenový/úžlabní pás, utěsňovaí pás, Bramac Fix I, Bramac Fix A, Bramac Membran 100 2S, Clima tape, Flexiroll Alu, prostup BramacTherm pro Durovent.

 


BramacTherm Floor

Tepelně izolační prvek BramacTherm Floor (deska PIR oboustranně opatřená hliníkovou fólií) je určen pro zateplení stropu nad vytápěným prostorem (především podlahy půdy).

Netopte pánubohu do oken

Nakašírovaná dřevotřísková vodoodolná deska o tloušťce 13 mm vytváří pochozí plochu bez tepelných mostů. Nezapomeňte aplikovat kvalitní parotěsnou fólii, např. Bramac Membran 100 2S, a užijte si jednoduchou montáž (nekotví se, pouze se slepuje pero/drážka). BramacTherm Floor má lepší tepelně izolační vlastnosti než minerální vlna.

Technické údaje

Materiál: tvrzená PIR pěna oboustranně opatřená hliníkovou fólií a na horní ploše dřevotřískovou vodoodolnou pochozí deskou V100 s perem a drážkou.

Tepelná vodivost: 0,022 W/mK

Rozměry: vnější rozměry: 1250 x 625 mm; krycí rozměry: 1127 x 602 mm

Tloušťka materiálu: 93 mm (80+13 mm) až 139 mm (180 + 13 mm)

Drážkování: PIR: polodrážka; dřevotřísková deska: pero/drážka

Systémové příslušenství pro BramacTherm FLOOR: Bramac Membran 100 2S, Bramac Fix I, Bramac Fix A, Clima Tape, Flexiroll Alu.

 


BramacTherm Basic

Tepelně izolační prvek bez difuzní fólie využitelný pro stavbu šikmých střech komplikovaných tvarů, plochých střech apod.

Jednoduché zateplení komplikovaných střech

BramacTherm Basic je tepelně izolační prvek z tvrzené PIR pěny, po obou stranách opatřená netkanou textilií. Při využití tohoto tepelně izolačního prvku na komplikované tvary střech je možné docílit úspory materiálu (desky lze otočit a díky tomu je menší prořez).

Výhody produktu:

  • může doplnit stávající mezikrokevní tepelnou izolaci nebo může být použita samostatně,
  • lepší tepelně-izolační vlastnosti než u minerální vlny,
  • výrazně lehčí než dřevovlánité desky,
  • nahrazuje nákladné zvětšování výšky krokví,
  • díky difúzní schopnosti může být vlhkost odveden z konstrukce pryč,
  • úspora materiálu díky menšímu prořezu (desky lze otočit).

Technické údaje

Materiál: tvrzená PIR pěna opatřená z obou stran netaknou textilií.

Tepelná vodivost: 0,025 W/mK (tl.desky < 120 mm); 0,024 W/mK (tl.desky > 120 mm)

Rozměry pro tlouštku = 80 mm: vnější rozměry: 1235 x 2395 mm; krycí rozměry: 1220 x 2380 mm

Rozměry pro tloušťku > 80 mm: vnější rozměry: 1240 x 2400 mm; krycí rozměry: 1220 x 2380 mm

Tloušťka materiálu: 80 - 240 mm

Drážkování: spoj na pero a drážku

Systémové příslušenství k BramacTherm BASIC: systémové vruty BramacTherm, hřebenový/úžlabní pás, utěsňovaí pás, Bramac Fix I, Bramac Fix A, Bramac Membran 100 2S, Clima tape, Flexiroll Alu, prostup BramacTherm pro Durovent.

 


BramacTherm Kompakt

Tepelně izolační prvek s difuzní fólií BramacTherm Kompakt nachází využití zejména při rekonstrukcích střech. Významně zvyšuje tepelný odpor střešní konstrukce.

Lepší izolace bez zvýšení krokví

Pomocí těchto desek lze provést dodatečné zateplení střechy, aniž by byl zmenšen využitelný prostor interiéru. Nezbytnou vzduchotěsnost konstrukce lze zajistit např. položením fólie Bramac Uni 2S pod desky. Nehrozí tepelné mosty, konstrukce se naopak stává větrotěsnou. Desky jsou pochozí.

Technické údaje

Materiál: tvrzená PIR pěna opatřená z obou stran netkanou textilí a na horní ploše nakašírovanou fólií pro pojistnou hydroizolaci z polypropylenu se svislým i vodorovnými přesahy.

Tepelná vodivost: 0,025 W/mK

Rozměry pro tloušťku = 80 mm: vnější rozměry: 1235 x 2395 mm; krycí rozměry: 1220 x 2380 mm

Rozměry pro tloušťku >80 mm: vnější rozměry: 1240 x 2400 mm; krycí rozměry: 1220 x 2380 mm

Tloušťka materiálu: 80 - 240 mm

Drážkování: spoj na pero a drážku

Utěsnění přesahů: integorvané samolepicí proužky (dvojité slepení)

Systémové příslušenství k BramacTherm Kompakt: systémové vruty BramacTherm, hřebenový/úžlabní pás, utěsňovaí pás, Bramac Fix I, Bramac Fix A, Bramac Membran 100 2S, Clima tape, Flexiroll Alu, prostup BramacTherm pro Durovent.

 


Systémové příslušenství BramacTherm

Pro práci na profesionální úrovni je třeba mít k dispozici profesionální příslušenství. To od Bramacu pokrývá všechny oblasti a splňuje nejpřísnější požadavky na kvalitu.

Kvalitní příslušenství pro tepelnou izolaci BramacTherm


PAROTĚSNÁ/VZDUCHOTĚSNÁ FÓLIE MEMBRAN 100 2S

Tato fólie slouží jako maximální ochrana proti pronikání vlhkosti difuzí z interiéru do střešního pláště a zároveň zajišťuje vzduchotěsnost

SYSTÉMOVÉ VRUTY BramacTherm

Tyto vruty s dvojitým závitem slouží k bezpečnému připevnění desek BramacTherm.

HŘEBENOVÝ A ÚŽLABNÍ PÁS BramacTherm

Pás je určen k utěsnění hřebene, nároží a úžlabí a k bezpečnému napojení na prostupující konstrukce.

BramacTherm PUR-PĚNA

Montážní pěna pro bezpečné utěsnění V-spojů v hřebeni, nároží a úžlabí.

LEPICÍ PÁSKA CLIMATAPE

Páska zajišťuje spolehlivé napojení parotěsné/vzduchotěsné fólie.

FLEXIROLL ALU

Lepicí páska s vysokou roztažností pro vnější i vnitřní utěsnění prostupů doplňkové hydroizolační vrstvy.

LEPICÍ TMEL VENKOVNÍ BRAMAC FIX A

Garance napojení parotěsné nebo vzduchotěsné fólie na ohraničující konstrukce při její montáži z vnější strany konstrukce nebo pro utěsnění příčných spojů fólie Bramac.

LEPICÍ TMEL VNITŘNÍ BRAMAC FIX I

Tímto tmelem se provádí napojení parotěsné/vzduchotěsné fólie na ohraničující konstrukce při její montáži z vnitřní strany nebo pro utěsnění příčných spojů fólie Bramac Membran 100 2S.

UTĚSŇOVACÍ PÁS

Prvek pro napojení parotěsné/vzduchotěsné fólie na ohraničující konstrukce.

TĚSNICÍ MANŽETA

Těsnicí manžeta umožňuje snadné vodotěsné napojení menších prostupů fólií Bramac Membran 100 2S, jako jsou elektroinstalační kabely, potrubí solárních systémů apod.

PROSTUP BRAMACTHERM PRO DUROVENT PŘÍMÝ A 90°

Prostup BramacTherm pro Durovent  zajišťuje větrotěsné napojení na doplňkovou hydroizolační fólii a parotěsné spojení s parozábranou. Je možné jej použít pro tloušťku nadkrokevní izolace až 280 mm. Snadná instalace.

 


Ceník produktů Bramac

Prospekt BramacTherm

integ tondach bramac satjam iko velux fakro