Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Sádrokartony

Sádrokartonové systémy suché vnitřní výstavby  jsou určeny pro širokou oblast použití v interiérech, jak u novostaveb, tak i rekonstrukcí a při opravách bytových, občanských i průmyslových staveb. Vývoj posunul využití klasických sádrokartonových konstrukcí do popředí z důvodu protipožárních, akustických, tepelně izolačních a stavebních vlastností.

Využít je lze mimo jiné i pro montáž příček a obkladů stěn. Konstrukce příček slouží především k rozčlenění interiérů na jednotlivé místnosti, ale často bývá důležitá vedení potřebných instalací a rozvodů. Předsazené stěny jsou používány pro estetické vylepšení stávajících povrchů, zvýšení hodnot tepelně izolačních vlastností a neprůzvučnosti stěn, případně pro vytvoření meziprostoru pro vedení instalací, což je zvláště vhodné při rekonstrukcích (např. v panelových domech). Prostor uvnitř konstrukce je možno využít k vedení instalací všeho druhu. Ideálně rovná plocha stěny pak může být snadno opatřena zvoleným druhem interiérového nátěru, případně tapetou nebo jinou interiérovou dekorací. Sádrokartonové systémy splňují estetické i stavebně fyzikální požadavky.

Dalším využitím sádrokartonových systémů je montáž podhledů a konstrukcí podkroví. Konstrukce obkladů stropů slouží především k překrytí případných poškozených míst stávajícího stropu anebo nahrazují omítky. Zavěšené podhledy navíc umožňují snížení stropu. Tyto konstrukce slouží také k vytvoření prostoru pro vedení potřebných instalací. Spojením s minerální vlnou jako izolací, dosáhneme výrazně zlepšení izolačních vlastností místnosti.

Přestavba nevyužitých podkrovních prostor nabízí možnosti rozšíření, či získání nových obytných místností. Je to výborný způsob jak rychle a levně získat potřebné prostory na bydlení. V některých případech přestavby podkroví, nebo při pracech charakteru přestavby není potřebné stavební povolení. Půdní vestavby zahrnují horizontální, šikmé i vertikální obvodové konstrukce obytného podkroví. K výstavbě půdních vestaveb jsou sádrokartonové konstrukce ideálním řešením. Kombinace sádrokartonových desek a kvalitní tepelné izolace splňuje veškeré požadavky hospodárné výstavby a vysokého komfortu bydlení. Jednotlivé místnosti je možné bezprostředně po dokončení obývat.

V oblasti sádrokartonových desek firma Rigips, jakožto výrobce námi dodávaných sádrokartonových desek, nabízí všechny druhy v šířce 1200 i 1250 mm, ve standardních délkách 2000 - 3000 mm, s pokrokovým řešením podélné hrany desek nazývané „hrana PRO“. Tato hrana usnadňuje a zefektivňuje montáž sádrokartonových konstrukcí.

  • RB (A) Deska stavební – pro veškeré konstrukce bez zvláštních nároků
  • RB(A) Activ´Air – sádrokartonová deska zlepšující kvalitu vnitřního ovzduší
  • RF (DF) Deska protipožární – pro požárně odolné konstrukce
  • RBI (H2) Deska impregnovaná – pro konstrukce v prostředí se zvýšenou vzdušnou vlhkostí
  • RFI (DFH2) Deska protipožární impregnovaná – pro požárně odolné konstrukce v prostředí se zvýšenou vzdušnou vlhkostí
  • MA (DF) Modrá akustická sádrokartonová deska - pro dosažení vyšších hodnot vzduchové neprůzvučnosti
  • MAI (DFH2) Modrá akustická impregnovaná sádrokartonová deska - pro dosažení vyšších hodnot vzduchové neprůzvučnosti i ve vlhkých prostorách

 

Naše firma standardně nabízí z produktů výrobce následující typy sádrokartonových desek:

Označení Rozměr Typ Barva
RB (A) 12,5mm x 1250mm x 2000mm stavební bílá
RBI (H2) 12,5mm x 1250mm x 2000mm impregnovaná zelená
RF (DF) 12,5mm x 1250mm x 2000mm protipožární růžová

 

Do materiálů pro systém suché výstavby patří vedle sádrokartonových desek ještě profily různých druhů (stropní profily, stěnové profily a další), spárovací tmely, kotvy, různý spojovací materiál a další doplňkové prvky.

 

 

integ tondach bramac satjam iko velux fakro