Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
SUNFLEX Contact

Difuzní reflexní membrána

Fólie SUNFLEX® Contact s reflexní vnější vrstvou kombinuje vynikající schopnost odrážení tepla fólií SUNFLEX® s vysokým stupněm paropropustnosti. Reflexní metalická vrstva v létě účinně chrání proti slunečnímu sálavému teplu a snižuje tak nežádoucí přehřívání podkrovních prostor. Fólie SUNFLEX® Contact  navíc díky své paropropustnosti umožňuje dokonalý odvod vlhkosti ze střešní konstrukce a současně stoprocentně zabraňuje vniknutí vody do střešního pláště.

Při stavbě či rekonstrukci domu s obytným podkrovím je třeba myslet také na ochranu před tropickými vedry. V letních měsících naměříme nejvyšší teploty právě na střechách a v podkroví. Čím je střešní krytina tmavší, tím je teplota na jejím povrchu vyšší (často vysoko nad 60 °C). Teplo pak proniká z povrchu střechy do dalších vrstev střešního pláště a zahřívá celou výšku tepelné izolace (zpravidla minerální vaty). Takto získané teplo se naakumuluje a poté ještě dlouhé hodiny po západu slunce sálá do prostoru a ohřívá interiér, který je pak potřeba klimatizovat. Problém může vyřešit fólie SUNFLEX® Contact, která má velmi dobrou difúzní schopnost a zároveň odráží tepelné paprsky lesklou reflexní vrstvou na svém povrchu. Celý střešní systém SUNFLEX® a tedy i podkrovní prostory jsou tak daleko méně zahřívány. Teplotní rozdíl v podkroví při použití fólie SUNFLEX® Contact proti skladbě s klasickou, černou difúzní fólií činí až sedm stupňů Celsia.

Balení: role 1,5 x 50 m (75 m2)

 

Vlastnosti fólie SUNFLEX Contact:

  • odraz až 70 % slunečního tepla pryč od obytných prostor,
  • snižuje náklady na klimatizaci podkrovních prostor,
  • vysoká pevnost, zatížitelnost a odolnost proti protržení,
  • dokonalá prodyšnost pro vodní páry,
  • výborná pojistná hydroizolace,
  • 3 měsíční odolnost proti UV záření  (při přímém dopadu slunečních paprsků),
  • skladujte mimo dosah UV záření (mimo přímý dopad slunenčích paprsků),
  • složení vrstev: pokovená PPL textilie / vodotěsná membrána / PPL textilie.

 

Použití fólie SUNFLEX Contact

Prodyšná fólie SUNFLEX® Contact spolu s parotěsnou folií SUNFLEX® Roof-In Plus tvoří energeticky vysoce úsporný systém, který optimálně ochrání stavební konstrukce spolu s tepelnou izolací před fyzikálními procesy a vlivy (vlhkostní vlivy, zatékání, náhlé teplotní změny působící na životnost materiálů). Fólie SUNFLEX® Contact může být samozřejmě použitá také samostatně.

 

Montáž fólie SUNFLEX Contact

Montáž fólie SUNFLEX® Contact je stejná jako u běžné difúzní membrány. Fólii SUNFLEX® Contact napneme přes krovy, a to reflexní (pokovenou) stranou směrem ke krytině. Pokládka je možná přímo na izolaci (minerální vata), resp. na bednění. Na krovy se difúzní fólie upevní pomocí kontralatí. Těsnící pásy umístěné pod kontralatěmi zamezí průniku vody v místech, kde je fólie porušena hřebíky. Je nutné zachov minimální deseticentimetrový přesah jednotlivých pásů fólie. Jednotlivé pásy fólie slepíme lepicí páskou pro difúzní fólie. Tato páska zamezí průniku chladného vzduchu do hlavní izolace, čímž zkvalitní tepelně izolační vlastnosti celého střešního pláště. Fólie SUNFLEX® Contact se ve spodní části střechy ukončuje na okapničce.

 

Technický list

 

integ tondach bramac satjam iko velux fakro