Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Podkladové vrstvy

Výběr podkladové vrstvy je jedním z nejdůležitějších kroků při konstrukci celého střešního pláště, neboť je zcela zásadní z jakého materiálu je tato podkladová vrstva vyrobena a jak následně pod šindelem po dobu jeho životnosti pracuje. Originální podkladové vrstvy KATEPAL jsou vyrobeny z totožného materiálu jako šindele Super KATEPAL, tedy z SBS modifikovaného bitumenu ( doporučujeme se vyhýbat podkladovým vrstvám z oxidovaného bitumenu ), čímž je zaručena dokonalá skladba a materiály se navzájem nenarušují.


Podkladová lepenka KATEPAL UltraBase  (U-EL 60/2200)

Katepal UltraBase U-EL 60/2200 je hydroizolační podkladová pískovaná lepenka se samolepícími okraji. Tato nedifúzní  vrstva je vyrobena z SBS modifikovaného bitumenu s nosnou vložkou z netkané sklotextílie. Střední vrstvy jsou tvořeny SBS modifikovaným bitumenem na jejichž povrchu je jemný křemičitý písek. Na horní i spodní straně je samolepící okraj, který vytvoří dokonalý voděodolný spoj s předchozí položenou vrstvou.

Katepal UltraBase U-EL 60/2200 může být použita jako podkladová vrstva pod skládané střešní krytiny, hlavně bitumenové ( asfaltové ) SBS modifikované šindele. Lze jí také v případě instalace na dřevěný záklop použít jako spodní vrstvu do souvrství K-MS ( střední pás ) + K-PS ( vrchní pás ) pro střechy se sklonem do 12°.

  • dodává se v rolích návinu 15 x 1 m ( 15 m2 )
  • nominální tloušťka je 1,8 mm
  • nosnou vložkou této vrstvy je sklotextílie a střední vrstvy obsahují SBS modifikovaný bitumen
  • váha této vrstvy je 2,2 kg / m2

Technický list


Podkladová fólie KATEPAL LiteBase 500

Katepal LiteBase 500 je hydroizolační fólie se samolepícími okraji. Tato nedifúzní  fólie je vyrobena z SBS modifikovaného bitumenu s nosnou vložkou z netkaného polyesteru. Vrchní vrstva výrobku je z černého nenasákavého polypropylenového rouna a na spodní straně je pevná výztuž z netkaného polyesteru, která působí na spodní straně jako ochranná vrstva proti kondenzaci. Na horní i spodní straně je samolepící okraj, který vytvoří dokonalý voděodolný spoj s předchozí položenou vrstvou.

Katepal LiteBase 500 může být použita jako podkladová vrstva pod skládané střešní krytiny, taškové krytiny, plechové krytiny a hlavně pod asfaltové šindele.

  • dodává se v rolích návinu 25 x 1 m ( 25 m2 )
  • nominální tloušťka je 0,65 mm.
  • nosnou vložkou je netkaný polyester a střední vrstvy jsou tvořeny SBS modifikovaným bitumenem
  • ve spodní vrstvě je pevná výztuž z netkaného polyesteru, které slouží jako ochrana proti kondenzaci
  • váha této této vrstvy je 0,5 kg / m2

Technický list


Obě podkladové vrstvy mají samolepící okraje, díky kterým se docílí maximální hydroizolace spojů.
U obou vrstev jsou uvedeny jejich hrubé rozměry.

Pro výpočet potřebné plochy je tedy potřeba počítat se vzájemnými překryvy a také s určitým odpadem.
V zásadě se pro výpočet potřebné plochy podkladové vrstvy používá jednoduchý propočet, a to 1,15-ti násobek čisté plochy střechy
( u složitějších střech s úžlabími až 1,20-ti násobek čisté plochy střechy ).

Při instalaci se doporučuje tyto vrstvy maximálně propnout a finální vrstvu ( šindel ) instalovat ihned po instalaci těchto podkladních vrstev.

Jedině v případě použití originálních podkladových vrstev dosáhnete maximální životnosti celého střešního pláště a taktéž Vám bude garantována maximální záruka 30 let.

 

integ tondach bramac satjam iko velux fakro