Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Tkaniny

V této kategorii nabízíme podkladové a separační tkaniny používané v našem oboru jako jsou například netkané geotextílie, skleněné rohože, podkladová rouna.

Netkaná geotextilie

Geotextilie je plošný, propustný, polymerový, textilní materiál všeobecně používaný jako separace zeminy od ostatních materiálů během geotechnických a stavebních projektů. Hlavní polymery, které se používají k výrobě geotextilií jsou polypropylen, polyester, polyetylen, případně polyamid, přičemž polypropylen je z nich používán nejčastěji.

Netkaná geotextilie se vyrábí z náhodně orientovaných vláken spojených mechanicky (vpichováním), plavením nebo tepelně.

V našem oboru se netkaná geotextilie používá jako separační vrstva plochých střech apod., silnou netkanou geotextilii lze efektivně použít k ochraně hydroizolačních fólií proti mechanickému poškození.

Geotextilie se vyrábí v různých provedeních, obecně lze specifikovat použití takto:

  • 700 - 2000g/m2 - vysoká ochrana, drenáž,
  • 400 - 700g/m2   - středně vysoká ochrana, drenáž,
  • 200 - 400g/m2   - separace, filtrace, drenáž,
  • 100 - 150g/m2   - filtrace.

Naše firma dodává geotextili běžně v šíři 2m (v návinu 100m2) a v provedení 300, 500g/m2. Na zakázku je možné dodat geotextilii až do šířky 6m.

Převážně dodáváme netkanou geotextílii značek ZEMTEX, GEODRAIN.

 

Skelná rohož VLIES - FLIES

Flies je netkaná skovláknitá textíli se separační a ochranou funkcí. Uplatnění této textílie ze skleněných vláken je díky vlastnostem především jako separační, ochranná a filtrační vrstva ve skladbách plochých střech a teras, lze ji ale úspěšně využít kdekoli.

Dodává se o plošné hmotnosti 120g/m2. V některých případech s ní můžeme nahradit netkanou geotextilii. Výhodou je, že při montáži se při provrtávání nenamotává na vrták tkanina. Samozřejmě důležitým faktorem je nižší cena. Skleněnou rohož dodáváme v šířce 2m a v celkovém návinu 200m2.

Technický list

 

POLYFLEXVLIES

Enke polyesterová rohož jehlovaná je termicky vázaná rohož o hmotnosti 110g/m2, bílé barvy. Má velmi dobrou nasáklivost a schopnost přizpůsobení se nerovností podloží. Používá se v hydroizolačních systémech Enke spolu s tekutými fóliemi Enkryl a Enkopur, jako vložka, která zlepšuje mechanické vlastnosti systému. V sortimentu firmy Enke-Werk jsou také hotové profily z polyesterové rohože jako například: vnitřní a vnější rohy, vnější a kruhovité manžety k utěsňování průniků (průměr manžet 8, 50, 75, 100, 150mm).

Standardně skladem šíře 30 a 100cm.

Technický list

 

Tiros

Tiros je netkaná textilie, tvořená polyesterovými vlákny s chemickým pojivem. Textilie je nejdříve zpevněna jehlením a dále je fixována za vysoké teploty s následným propojením síťující polymerní disperzí.

Tento výrobek je vhodný jako výztužná vložka do izolačních bitumenových střešních pásů. Dále je vhodný jako sepační, podkladový, dilatační a vyrovnávací materiál pro ploché a šikmé střešní pláště. V uvedených střešních konsturkcích klademe tento materiál buď volně nebo se mechanicky kotví hřeby, vruty s podložkami, atd.

Dodává se v šíři 1m.

integ tondach bramac satjam iko velux fakro