Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Hydroizolace

Dodáváme hydroizolační systémy značek ENKE, HASOFT, SOUDAL, ETERNAL určené převážně pro střešní a okapové systémy.

 

ENKRYL

Povrchový podklad na střechy, slouží jako efektivní ochrana před atmosferickými podmínkami.

Bezešvý, vysoce elastický, paropropustný a povětrnostním vlivům odolný utěsňovací systém, který je ve spojení s Enke polyflexní vlísovou tkaninou dlohodobě osvědčeným systémem pro utěsnění střech s dostatečným skolem. Enkryl je hustá, tixotropní připravená hmota s dobrou přilnavostí na zvětralé nebo nové posypové střešní pásy a beton. Pro optimální přilnavost je nezbytná aplikace penetračního nátěru. Akrylové polymery způsobují vynikající odolnost proti povětrnostním vlivům a stárnutí. Enkryl má vynikající dlouhodobou flexibilitu a netvrdne ani při stárnutí, ani vlivem extrémě nízkých teplot pod bodem mrazu.

Spotřeba: minimálně 3kg/m2 k utěsnění povrchů při použití rohože Enke-Polyflexvlies

Balení: plechové nádoby 15kg a 30kg

Kompletní technické údaje včetně použití a pracovního postupu naleznete v technickém listu.

 

 

ENKOPUR

Tekutá střešní fólie, nekompromisní ochranná vrstva do každého počasí.

Bezešvý, vysoce elastický, paropropustný a povětrnostním vlivům odolný utěsňovací systém, který je ve spojení s Enke polyflexní vlísovou tkaninou dlohodobě osvědčeným systémem pro utěsnění střech, napojení a průniků. Vhodný nejen pro staré, zvětralé, asfaltové střešní plochy, ale také pro fóliové a kovové střechy, zejména také v oblastech, kde se může vyskytnout dlohodobě stojatá voda, například ve střešních žlabech nebo oblastech výměny vody. Enkopur má vynikající dlohodobou flexibilitu a netvrdne ani při stárnutí, ani vlivem extrémě nízkých teplot (dlohodobě elastické až do -35°C). Na základě vlastností Enkopuru tvrdnutí za přítomnosti vlhkosti je zajištěna rychlá odolnost proti dešti.

Spotřeba: minimálně 3kg/m2 k utěsnění povrchů při použití rohože Enke-Polyflexvlies

Balení: plechové nádoby 4kg, 12,5kg a 25kg

Kompletní technické údaje včetně použití a pracovního postupu naleznete v technickém listu.

 


LEPENKA V KÝBLU HASOFT

Dvousložková, trvale pružná hydroizolační hmota sestávající ze suché složky na anorganické bázi a vodou ředitelné modifikované polymerní disperze.

Použití: bazény, jímky, sprchové kouty, balkony, studny, protiradonová zábrana

Výhody: vodou ředitelná, zdravotně nezávadná, snadno zpracovatelná

Spotřeba: podle hrubosti povrchu 1,6–2,0 kg/m² při dvou vrstvách

Balení:  4,1kg, 9,5kg, 20,4kg, 34kg

Technický list

 

 

STŘECHUSPRAV

Jednosložková, trvale extrémně pružná hydroizolační hmota, sestávající z vodné polymerní disperze mikronizovaných minerálních plniv, speciálních aditiv a pigmentů.

Použití: opravné i udržovací nátěry střech do sklonu 2–20º

Výhody: vodou ředitelný, UV odolný, mrazuvzdorný, výborně pružný i za hlubokého mrazu, je paropropustný, výborně přilne k asfaltovým pásům, azbestocementu, plechu i polyuretanu pro silně poškozené střechy doporučujeme použít pro zpevnění speciální výztužnou tkaninu

Spotřeba: 1,2–1,7 kg/m² při dvou vrstvách

Balení: 7kg, 14kg

Technický list

 


WASSER STOPP

Vysoce kvalitní ochranný hydroizolační nátěr na kaučukové bázi s obsahem zpevňujícího umělého vlákna. Určen pro havarijní a trvanlivé opravy poškozených střech, okapů, svodů a odvodňovacích systémů, velkoplošné opravy prasklin a trhlin, vzduchových kapes a bublin na krytinách rovných střech. Po vytvrzení trvale elastický, dokonale vodě odolný, odolává UV záření, odolává velkým teplotním změnám a má velmi dlouhou životnost. Lze nanášet i na mokré podklady až do -5 °C.

CHARAKTERISTIKA PRODUKTU

 • Obsahuje umělé vlákno zesilující strukturální pevnost,
 • přemostí i větší spáry,
 • dokonale voděodolný,
 • velmi dlouhá životnost - minimálně 10 let.

PŘÍKLADY POUŽITÍ

 • Opravy a ochrana plochých střech s vhodným systémem odvodnění,
 • velkoplošné opravy prasklin, trhlin, vzduchových kapes a bublin,
 • opravy pochůzných teras a balkonů,
 • havarijní naléhavé opravy.

PRACOVNÍ POSTUP

Balení: 750ml

 


SANAKRYL TOP

Hydroizolační stěrková hmota pro ochranu, opravy a sanace plochých střech z asfaltových pásů a střešní izolační PUR pěny.

OBLAST POUŽITÍ

SANAKRYL TOP lze použít i k ochranným nátěrům nové střešní izolační PUR pěny. Současně s nátěrem střešní krytiny lze SANAKRYL TOP použít i k nátěru klempířského příslušenství střechy z pozinkovaného plechu, hliníkového plechu a ocelového plechu natřeného antikorozním nátěrem. Není určen k údržbě a opravě fóliových krytin. Hydroizolační hmota SANAKRYL TOP se nanáší v tekutém stavu a po zaschnutí vytváří samostatnou trvale pružnou bezešvou hydroizolační fólii s minimální nasákavostí, splňující nároky na dlouhodobé zatížení vodou a povětrnostními vlivy.

SANAKRYL TOP spolu s výztužnou tkaninou tvoří hydroizolační systém pro opravu plochých střech se spádem min. 1° a dlouhodobým zatížením vodou, maximálně však 6 měsíců nepřetržitě bez vyschnutí. V tomto systému je SANAKRYL TOP určen jako základní kotvicí i jako finální uzavírací vrstva. Tento systém se používá k ochraně, údržbě a opravám starších střešních krytin z asfaltových pásů. SANAKRYL TOP je možné použít na střechách ve sklonu do 15° i v požárně nebezpečném prostoru.

ZPRACOVÁNÍ

SANAKRYL TOP se nanáší na podklad očištěný od mechanických nečistot a odmaštěný (doporučuje vysokotlaké mycí zařízení a roztok saponátu) vyspravený, suchý. Savé podklady a starou asfaltovou krytinu je nutné penetrovat prostředkem FORTE penetral při teplotě podkladu a okolí v rozmezí 8–30 °C. Nanáší se v 1–3 vrstvách podle druhu úpravy, s technologickou přestávkou 12 hod. při teplotě 20 °C. Poslední vrstva se provádí pouze válečkem. SANAKRYL TOP je určen pro střechy s minimálním spádem 1° a s dlouhodobým zatížením vodou, nejdéle však 6 měsíců nepřetržitě bez vyschnutí.

Spotřeba:

 • ochranný nátěr 0,5–1,0 kg/m2,
 • hydroizolační systém s tkaninou 2,5 - 3,0 kg/m2,
 • PUR pěna 1 kg/m2.

Balení: 25 kg

Technický list

 

SANAKRYL UV

Hydroizolační stěrková hmota pro opravy a sanace plochých a šikmých střech z asfaltových pásů.

OBLAST POUŽITÍ

SANAKRYL UV je určen k údržbě a opravám starších střešních krytin z asfaltových pásů. Po zaschnutí vytváří trvale pružnou bezešvou hydroizolační folii s dlouhodobou životností na povětrnosti. Vlastní folie se vyznačuje výbornou odolností proti degradaci UV zářením a chemickými spady a stálou pružností i při nízkých teplotách. Možnost opakované regenerace prodlužuje životnost této folie a umožňuje i okamžité opravné zásahy v případě mechanického poškození. Je vhodný též pro dokončovací úpravy a ochranné nátěry nových asfaltových pásů. Lze jej použít po předchozí penetraci i na betonové a zděné střešní doplňky (atika apod.). SANAKRYL UV je určen k údržbě a opravě střech se sklonem minimálně 3° a maximálně 60°. Není určen k údržbě a opravě fóliových krytin. Bez předchozí konzultace s výrobcem se nedoporučuje přímá aplikace na beton!

ZPRACOVÁNÍ

SANAKRYL UV se nanáší na připravený povrch, očištěný od mechanických nečistot, odmaštěný, vyspravený, suchý, u savých podkladů napenetrovaný FORTE penetralem s přestávkou mezi nátěry min. 4 hod. Počet nátěrů se liší podle druhu použití. SANAKRYL UV je možné aplikovat při teplotě okolí a podkladu v rozmezí 8°C - 30°C. Pro vlastní aplikaci se SANAKRYL UV nesmí ředit. U vícevrstvých aplikací se poslední vrstva nanáší výhradně válečkem.

Spotřeba:

 • ochranný nátěr, oplechování 0,5–1,0 kg/m2,
 • sanační nátěr bez tkaniny 2,0 kg/m2 (2 nátěry),
 • hydroizolační nátěr s tkaninou 2,5–3,0 kg/m2 (3 nátěry),
 • regenerační nátěr na starých nátěrech SANAKRYL UV 1,5 kg/m2.

Balení: 25 kg

Technický list

integ tondach bramac satjam iko velux fakro