Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
NedZink NOIR

NedZink NOIR je další předpatinovanou variantou povrchu v antracitově černé barvě. Rovnoměrně téměř černý povrch vzniká chemickým ošetřením zinkového plechu NedZink NATUREL v nejmodernějším patinovacím stroji, který navazuje na proces válcování lesklého materiálu. Díky tomu materiál již při výrobě získává moderní vzhled využívaný v mimořádných stavebních realizacích.

NedZink NOIR je spolu s NedZink NOVA moderní pohledovou alternativou k leskle válcovanému NedZink NATUREL, který však zachovává jeho přednosti, pokud jde o kvalitu materiálu a použitelnost. Kontrasty podtrhují a oživují architekturu. NedZink NOIR je nepřehlédnutelný především ve spojení se světlými, zejména bílými odstíny fasád a okenními výplněmi z oceli, hliníku a skla, což je znakem postmoderny a architektonického stylu Bauhaus.

Popis výrobku

NedZink NOIR je již z výroby předpatinovaný NedZink NATUREL. Jedná se o titanzinek podle DIN EN 988, což je slitina na bázi elektrolyticky vyráběného zinku se stupněm čistoty min. 99,995 % zinku (Z1 podle DIN EN 1179) a přesně určených přísad mědi, titanu a hliníku. Při předpatinování se simuluje proces vzniku zinkové patiny povrchu nákladným chemickým procesem v antracitově černé barvě. Patinace se neprovádí žádným nanášením vrstvy povrchové úpravy nebo lakováním. Typické vlastnosti zinkového povrchu zůstanou plně zachovány. Dodatečně se pouze nanese tenká dočasná ochranná vrstva, která chrání povrch až do ukončení montáže před lehkým znečištěním, jako jsou např. otisky prstů. Při vystavení povětrnostním vlivům tato ochranná vrstva zmizí. Standardně a bez příplatku se NedZink NOIR dodává s ochrannou fólií z PE chránící líc plechu před montáží a během ní.

Kvalita výrobku a značení

Certifikace a systém řízení jakosti NedZink podle DIN EN ISO 9001:2008 zaručuje trvale vysokou úroveň kvality, která v rozhodujících parametrech dokonce značně přesahuje rámec požadavků DIN EN 988.

Chemické složení, mechanicko-technologické vlastnosti a max. přípustné tolerance rozměrů NedZink NOIR jsou stanoveny v certifikátu výrobku NedZink (LRIQS Approval QIS 122). Dodržování vlastností výrobku prověřuje v pravidelných intervalech nezávislá zkušebna Lloyd’s Register.

Všechny výrobky jsou na zadní straně opatřeny průběžným značením podle ustanovení DIN EN 988. Toto označení má směrovou šipku. Výrobky NOIR by se měly vždy montovat ve stejném směru.

Možnosti použití a provedení

NedZink NOIR se používá pro všechna esteticky náročná stavební řešení v interiéru a exteriéru. Patří k nim mimo jiné fasády budov, střešní krytiny, kompletní vnější odvodnění střech včetně příslušenství, oplechování atik a ornamentů. Díky vynikajícím vlastnostem má NedZink NOIR téměř neomezené použití. Všechny práce včetně pájení mohou klempíři provádět obvyklými nástroji.

Aby byla zákazníkům zaručena vysoká kvalita výrobků NedZink po celá desetiletí od ukončení montáže, tak se materiál přepravuje a skladuje v suchých a větraných prostorách. Ochranné fólie je nutno odstranit okamžitě po montáži.

Technický list NedZink NOIR

integ tondach bramac satjam iko velux fakro