Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Hřebíky

Hřebíky se vyrábí a prodávají v široké škále roměrů, druhů a provedení. Skladem vedeme nejpoužívanější hřebíky používané ve stavebnictví, ale je možné se domluvit na odebírání speciálních hřebíků a rozměrů.

 

1) Hřebíky volně sypané

Stavební hřebíky

Stavební hřebíky jsou nejběžnějším druhem hřebíků, používaným ve stavebnictví, najdou uplatnění při výrobě střešních konstrukcí, dřevěných bednění atd. Stavební hřebík dodáváme v délkách od 10 mm do 300 mm, v provedení bez povrchové úpravy, ale i měděné, hliníkové, pozinkované a nerezové (nerezové provedení se vyrábí pouze na zakázku).
 

 

 

Hákové hřebíky

Hákové hřebíky jsou předurčeny již svým názvem k upevňování žlabových háků ke střešním trámům a konstrukcím. Hákový hřebík dodáváme v délkách od 50 do 90 mm, v provedení bez povrchové úpravy, měděné a pozinkované.


 


 

Hřebíky do rohovníků

Hřebíky do rohovníků mají silnou kuželovou hlavou, která umožňuje upevnění okenních parapetů. Hřebíky do rohovníků dodáváme v délkách od 20 mm do 36 mm, v provedení bez povrchové úpravy, měděné, pozinkované a nerezové (nerezové provedení se vyrábí pouze na zakázku).

  

Hřebíky do krytiny

Hřebíky do krytiny nebo také lepeňáky, lepenáče, papíráky, téráky se používají k připevňování lepenky, bitumenových pásů i kanadských šindelů. Pro upevňování eternitových desek se používá hřebík do krytiny s malou hlavou, která je ale silnější a tedy odolnější proti jejímu upadnutí od dříku hřebíku. Hřebíky do krytiny dodáváme v délkách od 16 mm do 45 mm, v provedení bez povrchové úpravy, měděné, hliníkové, pozinkované a nerezové.

Typy hřebíků do krytiny:

  • s velkou hlavou - délka od 16 do 40mm, v provedení Fe, FeZn, Al, Cu,
  • se šroubovicí - v délkách 28, 32 a 36mm, v provedení FeZn,
  • s malou hlavou - délka od 25 do 45mm, v provední nerez.


 

 

ANKER hřebíky

ANKER hřebíky, nebo také hřebíky s kuželovou hlavou se využívají při upevňování různých typů tesařského kování. Zesílená kuželová hlava lépe odolává upadnutí. Hřebíky dodáváme v délkách od 40 mm do 90 mm, výhradně s povrchovou úpravou v galvanickém zinku.

 

 

 

Šroubové hřebíky

Šroubové hřebíky se používají především při výrobě dřevěných palet a obalů, ale stále častěji nacházejí uplatnění i jinde. Jejich specifikem je dřík, na kterém je vyválcována „šroubovice“, která zvyšují pevnost spoje. Někdy se uvádí i název „kroucené hřebíky“. Jejich zpracování probíhá především strojně, v paletovacích linkách. Hřebíky dodáváme v délkách od 50 mm do 120 mm, v provedení bez povrchové úpravy i pozinkované (pozinkovaná úprava pouze na zakázku).  Dále tyto hřebíky dodáváme v provední hliník, a to v délkách od 25mm do 75mm (od 55mm se dodávají s PVC podložkou).


 

 

Nastřelovací hřebíky

Nastřelovací hřebíky upevňují kovové svorky, pásy, atd. Jejich tepelné zušlechtění – kalení -umožňuje připevňování těchto prvků na betonový a ocelový podklad. Hřebíky se vyrábí výhradně s povrchovou úpravou v galvanickém zinku. Nastřelovací hřebíky lze dodat bez podložky, s 1xFe podložkou nebo se dvěma podložkami (1xFe a 1xplastová), v délkách od 23 mm do 90 mm.

 

 

 

Mimo uvedené druhy hřebíků lze dodat:

 

 

2) Hřebíky páskované

V porovnání s volně sypanými hřebíky je hlavní předností páskovaných hřebíků vysoká produktivita práce a jednoduchá a rychlá manipulace. Páskované hřebíky nacházejí velké uplatnění při stavebních a tesařských pracích, výrobě dřevěných palet a obalů.

Výrobky pasují do většiny značkových nářadí a nabízejí široký sortiment spojovacích prvků, které vyhovují jak nářadí tak požadavkům projektu.

Páskované hřebíky se vyrábí v různých úhlech (16 až 34°) a délkách (19 až 160mm), záleží na typu a použití hřebíků (stavební, do krytiny, konvexní, atd.).

Lze dodat tyto typy:

 

 

3) Hřebíky speciální

a) Klempířské hřebíky s EPDM podložkou

Tento druh hřebíků dodáváme v provedení zinkovaném a lakovaném (barvy RAL: 3009, 3011, 7024, 8004, 8017, 9005, 9010), v rozměrech 3,5 X 30mm, 3,5 X 40mm, 3,5 X 50mm (tento rozměr pouze v zinkovaném provedení).

 

 

b) Pokrývačské hřebíky s podložkou EPDM

Pro kotvení profilovaných plechů k dřevěným konstrukcím. Minimální usazení hřebíku v dřevěné konstrukci 35mm.

Materiál:

  • nízkouhlíková ocel válcovaná, mechanicky pozinkovaná min. 50 μm,
  • možnost lakování; lakýrnický potah o tloušťce 40 μm,
  • prstencový závit.

Vlastnosti:

  • podložková hlava o průměru 18 mm,
  • podložka EPDM.
Typ DxL
mm

ks
GD-38050 3,8x50 200
GD-38060 3,8x60 100
GD-38075 3,8x75 100
GD-38100 3,8x100 100


 

 

 

 

 

 

 

 

 

c) ONDULINE hřebíky

Používá se pro upevňování bitumenových vlnitých střešních krytin. Dodáváse v rozměru 3,1 X 70, v barvě černá, červená, hnědá a zelená.

 

 

 

integ tondach bramac satjam iko velux fakro