Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
LAMINOVANÉ šindele - Cambridge Xpress

Novinka!
Nejvíce efektivní laminovaný šindel na světě s extra velkým místem pro přibíjení hřebíků nazývané Cambridge Xpress Lane.

Výhody pro Vás:

  • Šindele o větší velikosti (větší překryv než jakýkoliv jiný šindel);
  • extra velké místo pro přibíjení hřebíků zvané jako "Cambridge Xpress Lane" pro lepší výkon šindelů  a rychlejší pokládku;
  • dvouvrstvé šindele s prostorovým vzhledem v přírodních odstínech a barvách;
  • nejlepší volba pro svou bytelnou konstrukci a odolnost proti všem přírodním extrémům;
  • výborné řešení pro renovace a pro jakýkoliv tvar střechy.

Technický list - IKO LAMINOVANÉ šindele

Jak si vybrat IKO šindele?

 

Cambridge Xpress

Sklon střechy: 15°- 85°

+ 15 počet roků platinové záruky /
+ 25 celkový počet roků záruky

 

 

Proč se šindel IKO Cambridge Xpress hodí právě pro Vaši střechu?

Vzhled

Dvouvrstvý šindel Cambridge Xpress, který je inovací původních laminovaných šindelů se skládá ze dvou částí – tzv. dračích zubů a lícové strany. Díky tomu vytváří šindel zajímavý 3D prostorový vzorek.

Úspora

Tento šindel je rozměrově největším šindelem na světě! To má vliv nejen na rychlost pokládky (materiál se rychleji pokládá na střechu), omezuje možnost chyby při pokládce (vzhledem k jednoduchosti je zde minimální prostor pro chybu) a šetří Vaše peníze. Úspora je evidentní. Každý šindel, malý či velký, se musí přibít minimálně 4 hřebíky - větší šindel tedy uspoří samotné šindele i spojovací materiál. Na altánku nebo zahradní chatce je rozdíl oproti standardním šindelům jen několik listů, na průměrné střeše domu o 150m2 bude rozdíl 5 a více balíků šindele, což znamená 3-4 hodiny práce navíc, 400-500 hřebíků více, které investor musí zaplatit a větší námaha pro pokrývače...

Jednoduchost pokládky

Cambridge Xpress má na lícové straně vyznačenou zónu pro hřebíky, tzv. Xpress lane. Hřebík je možné správně instalovat kamkoliv mezi tyto dvě čáry. Zóna pro hřebíky je slepena ze dvou vrstev po celé šířce šindele, takže hřebík dokonale projede oběma vrstvami a zajistí šindel na svém místě. Zóna je navíc dost široká a lze se tam jednoduše trefit i hřebíkovací pistolí.

Stálost barvy v čase

Granulátový barevný posyp se vyrábí z bazaltu, který se ve výrobě obarví a vše se nechává zapéct na teplotu kolem 850°C. Tím vznikne kolem kamínku keramický obal a barva zůstává zapečena a nemůže se v čase jakkoliv měnit. Na druhé straně šindele je jemný píseček, který slouží k tomu, aby se asfaltové šindele k sobě v balíku vzájemně neslepily a páska, která chrání samolepivé body, jež se během instalace neodlepuje. Samolepivé body se pak aktivují teplem na sluníčku a dokonale se přilepí k šindeli pod nimi, čímž je celá střecha dokonale spojena. Tím pádem pod krytinu nemůže zafouknout, zatéct.

 

Návod na pokládku asfaltových střešních šindelů IKO Cambridge Express

Podrobné informace a celý Návod na pokládku šindelů si můžete stáhnout zde.

Příprava střechy před pokládkou

Šindele Cambridge Xpress je možné pokládat na střechy se sklonem 15°- 85°. Záklop střechy musí být suchý a rovný. Na záklop se před pokládkou šindele instaluje podkladní pás, který zajistí dodatečnou a pojistnou ochranu střechy před samotnou pokládkou šindelů a po celou dobu životnosti střechy. Více o podkladních pásech se dozvíte zde.

Přibíjení & lepení šindelů Cambridge Xpress

Správná instalace je nezbytná pro dlouhodobě funkční střechu. Hřebíky zatlučte rovně, aby byly v jedné rovině s povrchem šindele, ale aby se nezařezávaly do šindele. Při instalaci šindele během chladného počasí musí být přidáván tmel vždy rovnoměrně po celé střeše. V oblastech s nepříznivými klimatickými podmínkami (vítr, teplota) by měl být Cambridge Xpress podlepen tmelem alespoň v pěti posledních řadách u hřebene. Množství asfaltového tmelu by se mělo používat v podobě skvrny o maximální průměru 25 mm a vždy jen šetrně.

Umístění hřebíků v šindeli Cambridge Xpress

Použijte 4 hřebíky na jeden šindel a umístěte je do „Cambridge Xpress Lane“ asi 2,5 cm a 33 cm od každého konce. Umístění hřebíků u laminovaných šindelů: XPRESS LANE = PROSTOR pro přesné přibití hřebíků.

Obr. umístění hřebíků do Cambridge Xpress lane

Poznámka:
Na pokládku střech se strmým sklonem (> 60°) nebo v oblastech s nepříznivými povětrnostním  podmínkami je nutné použít více hřebíků a šindele podlepit asfaltovým tmelem.

Startovací řada

Na startovací řadu je třeba použít šindele IKO Superglass. Startovací řadu připravíte seříznutím šindelů Superglass podél linky v úrovni s horními výřezy, jak ukazuje obrázek. Startovací řadu začněte tím, že šindel zkrátíte o půlku jednoho dílku tak, aby se spoje šindelů nevršily nad sebe se spoji v úrovni prvních šindelů. Startovací řada by měla mít přesah přes okapní hranu 6-10 mm ( viz obrázek).

První řada & instalace asfaltových šindelů Cambridge Xpress

První řada (viz obrázek)

Začněte celým šindelem a položte ho do jedné roviny se startovací řadou u okapu. Hřebíky instalujte dle obrázku. Pokračujte přes celou střechu s celými šindeli

Druhá řada (viz obrázek)

Odřízněte 25 cm od levého konce šindele Cambridge Xpress a začněte u bočního okraje.

Třetí a následující řady šindelů Cambridge Xpress (viz obrázek)

Začněte třetí řadu šindelem, z kterého bylo uříznuto 50 cm. Odřízněte dalších 25 cm při každé následující řadě šindelů. Pro maximální ochranu proti dešti hnaného větrem slepte šindele u bočního okraje asfaltovým tmelem.

Nároží & hřebeny šindelových střech Cambridge Xpress

Pro tvorbu nároží a hřebenů se používá šindel IKO Superglass 3-Tab. Rozřízněte šindele Superglass 3-Tab na jednotlivé díly tak, že si šindele rozříznete dle výřezů. Ohněte každý díl přes hřeben nebo nároží a přibijte ho 16 cm od okraje, 2,5 cm z každé strany tak, aby každý kus odhaloval 14 cm. Konečný šindel a nepřekryté hřebíky by měly být slepeny asfaltovým tmelem. V chladném počasí šindele nejdříve nahřejte, pak teprve ohýbejte.

Úžlabí

Doproučujeme provádět úžlabí pomocí úžlabních pásů, které odvedou vodu a sníh nejrychleji ze střechy, čímž je zajištěna nejjistější ochrana této nejvíce namáhané části střechy.

Ventilace šindelové střechy

Šindelovou střechu IKO Cambridge Xpress je potřeba dostatečně provětrat, čímž dojde k zamezení tvorby kondenzace par a zároveň se prodlouží životnost celé střechy. Provětrání nebo-li ventilace střechy z asfaltových šindelů znamená:
- nasávání vzduchu u okapové hrany (otvor nad zateplením a pod záklopem),
- volný proběh vzduchu pod záklopem po celé délce střechy (vytvořeno pomocí kontralatí),
- vyfukování vzduchu v hřebeni střechy (zajištěno pomocí odvětrávačů).

integ tondach bramac satjam iko velux fakro