Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Atypická zasklení

Vitrážové zasklení

Zasklení s trvalým, individuálním vzorem. Proces tvorby vitráže je založen na nanesení kontur obrázku z pryskyřice na sklo. Prostor mezi liniemi kontur je vyplněn barevnou pryskyřicí. Kontury z pryskyřice nepropouštějí světlo. Barvy vyplňující kontury jsou poloprůsvitné v závislosti na intenzitě barviva. Na skle je možné ponechat pouze konturu. S ohledem na vizuální efekt a čištění zasklení jsou vzory umístěny vevnitř zasklení. V nabídce je 200 standardních vzorů nebo je možno vyrobit nový na přání. Navíc si může každý zákazník sám navrhnout vlastní originání vzor, který se nanese na sklo. Střešní okno s vitrážovým zasklením podtrhuje výjimečnost interiéru a přispívá k originalitě podkroví.

 

Laminované zasklení (bezpečnostní) se snadno omyvatelným povrchem

Vnější tvrzené sklo se snadno omyvatelným povrchem. Speciální povrch omezuje hromadění nečistot na zasklení, což ho pomáhá udržet čisté. V první fázi povrch reaguje s UV paprsky přirozeného denního světla a rozkládá organické nečistoty. Druhá část procesu probíhá, když voda stéká po skle. Sklo má hydrofilní vrstvu, proto voda po skle stéká ne v kapkách ale v rovnoměrné vrstvě a smývá nečistoty. Ve srovnání s obyčejným sklem vysychá velmi rychle a voda nezanechává šmouhy.
Vnitřní laminované sklo se skládá ze dvou vrstev skla s tloušťkou 3 mm každá, mezi nimi je vložena fólie z PVB s tloušťkou 0,38 mm. Laminované sklo je umísteno v zasklení ze strany místnosti a je vybaveno nízkoemisní vrstvou. Při případném rozbití zasklení střepy skla zůstávají na fólii. Laminované zasklení omezuje pronikání UV paprsků až o 92 %.

 

 

 

 

 

Absorpční zasklení - W

Omezuje pronikání slunečních paprsků do místnosti. Zasklení je dostupné v těchto barvách: modré, hnědé, šedé a zelené. Absorpční zasklení je tvrzené a v zasklení se nachází z vnější strany. Vnitřní strana zasklení je vyrobena ze skla s nízkoemisní vrstvou.

 

 


 

 

 

Ornamentní zasklení - O

Jeden z povrchů ornamentního zasklení zůstává hladký a druhý má pravidelné nebo nepravidelné vzory s různými motivy. Vzorovaný povrch je umístěn vevnitř zasklení, zatímco hladký povrch na vnější straně zasklení umožňuje jeho snadné mytí. Ornamentní sklo je tvrzené, umístěné zevnitř zasklení a vyskytuje se s vnitřním sklem s nízkoemisní vrstvou.

 

 

 

 

 

Reflexní zasklení - H

Odráží solární záření, z vnější strany funguje jako zrcadlo. Dostupné v barvách: modré, hnědé, šedé a zelené. K dostání je také reflexní zasklení čiré. Reflexní sklo je tvrzené, je umístěno vně zasklení a spojeno s vnitřním sklem s nízkoemisní vrstvou.

 

 


 

 

 

Super energeticky úsporné zasklení

Jedná se o trojsklo, které se skladá z jednoho tvrzeného skla s tloušťkou 4 mm (vnitřní sklo) a dvou skel, rovněž tvrzených, s tloušťkou 4 mm vyrobených z nízkoemisního skla (krajní skla). V tomto zasklení je nízkoemisní vrstva umístěna na dvou krajních sklech a otočena dovnitř zasklení. Obě komory jsou 10 mm široké a vyplněné ušlechtilým plynem. Tato konstrukce zasklení umožňuje získání skvělých energetických parametrů U=0,5 W/m2K. Použitím energeticky úsporného zasklení ve velké míře omezuje úniky tepla oknem. 

 

 

Akustické zasklení

Významně redukuje pronikání hluku do místnosti. Skládá se z tvrzeného vnějšího skla a speciálně laminovaného vnitřního skla. Vnitřní sklo má vrstvu ze zvukotěsné fólie, která omezuje pronikání hluku. Zasklení je vyplněno ušlechtilým plynem – kryptonem. Zasklení vyniká velmi dobrými akustickými parametry – R=41 dB. Navíc zasklení redukuje UV záření až o 98 %. Okno s akustickým zasklením se standardně vyrábí bez ventilační klapky.

 

Sklo se zvýšenou odolností proti vloupání třídy P4, redukující UV paprsky až o 99 %

Sklo zvýšenou odolností proti vloupání a rozbití je umístěno zevnitř místnosti a skládá se ze dvou vrstev skla – každá s tloušťkou 4 mm, které jsou proloženy 1,52mm fólií z PVB. Sklo se zvýšenou odolností proti vloupání je pokryto nízkoemisní vrstvou a vystupuje v zasklení spolu s vnějším tvrzeným sklem.

Použití:

  • Ve velké míře omezuje možnost vloupání do místnosti střešním oknem;
  • předchází nebo omezuje riziko zranění v případě rozbití skla – po rozbití zůstanou střepy ležet na fólii;
  • chrání před škodlivými UV paprsky až o 99 %;
  • má velmi dobré akustické vlastnosti.

 

 

 

Ceník a katalogy výrobků FAKRO

Montážní návody ke stažení zde.

Certifikáty a prohlášení k výrobkům FAKRO naleznete zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

integ tondach bramac satjam iko velux fakro