Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Finský asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL

Finský modifikovaný šindel KATEPAL vyniká mezi bitumenovými (asfaltovými) střešními šindeli svoji vysokou kvalitou, atraktivním vzhledem jednotlivých typů, přirozenou barevností použitých posypových materiálů a také svou nesmírně dlouhou životností. Životnost šindele KATEPAL je 50 - 60 let a záruka na jeho hydroizolaci je poskytována v délce 30 let. Šindele KATEPAL mají dvojnásobnou životnost, oproti střešním šindelům vyráběným z oxidovaných asfaltů. Střešní asfaltové šindele, tedy výřezy ze speciálního asfaltovaného pásu, taktéž nazývaného bitumenovým pásem, si v posledních letech na našem trhu vydobyly pevné místo mezi lehkými střešními skládanými krytinami.

  • modifikace SBS
  • celoplošné lepení
  • vysoká přilnavost posypu
  • nadstandardní záruka 30 let
  • dvojnásobná životnost díky SBS
  • velmi dlouhá životnost 50-60 let

 

 

 

Střešní šindele KATEPAL z SBS modifikovaného bitumenu ( asfaltu )

SBS (styren-butadien-styren) modifikovaný bitumen, je používán k výrobě celého sortimentu finských střešních šindelů Katepal, a to u všech typů a také u veškerého příslušenství.

SBS modifikátor je vlastně syntetický kaučuk, který je do bitumenové (asfaltové) hmoty přidáván k dosažení lepších vlastností asfaltových střešních šindelů Katepal.

SBS modifikovaný bitumen je skutečný super materiál mezi střešními šindeli, je jedinečný ve srovnání s tradičními oxidovanými šindeli, neboť má lepší vlastnosti a až dvojnásobnou životnost. Proto výrobky z něj nazýváme SuperKatepal.

Vysoká pevnost v ohybu a zvýšená odolnost proti natržení

Asfaltové střešní šindele SuperKatepal mají výrazně vyšší pevnost v ohybu. Tato vlastnost je nesmírně cenná, když jde o řešení detailů, zakrytí okrajů nebo hřebenu střechy. Odolnost střešních šindelů Katepal proti natržení hřebíkem při montáži je jasně vyšší než u běžných oxidovaných materiálů, neboť je díky SBS modifikátoru materiál šindelů mnohem pružnější, a to i při nižších teplotách.

Velice pružný i v chladných podmínkách

Střešní šindele SuperKatepal si zachovávají pružnost i v chladnu. To znamená méně poškozeného materiálu při instalaci za nižších teplot, což prodlužuje sezónu pro pokrývání.

Materiál s dlouhou životností

SBS modifikovaný bitumen je trvanlivý materiál s dlouhou životností a vylepšenou odolností proti stárnutí. Díky modifikátoru SBS bitumenová hmota lépe reaguje na změny teplot, o to méně pracuje a má tím i vyšší životnost. Dobře snáší mechanické i chemické zatížení. Zkušenosti z profesionálního používání modifikovaného bitumenu ukazují, že vydrží více než dvojnásobek doby ve srovnání s životností krytiny z obyčejného bitumenu.

Zvýšená adheze krycího posypu

Vzhledem k tomu, že jsou střední vrstvy z SBS modifikovaného bitumenu a zároveň je použito dostatečné množství tohoto kvalitního SBS modifikovaného bitumenu, drží posyp na střešních šindelích SuperKatepal lépe než kdy dříve a povrch je tak velice hladký a nedochází k jeho odlupování. Tím je dosaženo vyšší životnosti, lepší barevnostní stability a zároveň je výrazně minimalizováno riziko usedání lišejníků oproti šindelům s drsnější strukturou posypu.

Jedinečný systém adheze

Zaručuje střešnímu šindeli Katepal vodotěsnost a dlouhou životnost i v extrémních podmínkách a vysokohorských oblastech, neboť prošel certifikováním Norského stavebního institutu (NBI) a může se tak pyšnit, že uspěl v jednom z nejtvrdších testů, a to NT BUILD 421, který se zabývá zkoumáním chování střešních materiálů při nárazech pulzujícího větru v návaznosti na zachování vodotěsnost i a materiál je tak vystavován nárazům větru až 42 metrů za sekundu.

Vynikající kvalita za rozumnou cenu

Asfaltový střešní šindel Katepal vyrobený z materiálu SuperKatepal se dodává díky rozsáhlým technickým inovacím ve výrobním procesu za cenu šindelů vyrobených z obyčejného oxidovaného bitumenu.

Životnost střech se šindeli SuperKatepal z pohledu výrobce KATEPAL Oy

Výrobou střešních šindelů se zabýváme již od roku 1949, po tuto dobu bezproblémově slouží našim uživatelům odborně položené střechy z finského šindele KATEPAL. Od roku 2005 jsme navíc přešli u výroby všech typů šindelů na vývojem zkvalitněný materiál a naše šindele SuperKatepal vyrábíme z kvalitního SBS modifikovaného bitumenu v I. třídě kvality (EN 544). Na naše šindele tak garantujeme záruku 30 let a jejich životnost je odhadována na 50-60 let. Nedáváme prázdné sliby. Vyrábíme ověřenou kvalitu...

Pokud vybíráte, vezměte v úvahu skvělé vlastnosti finského střešního šindele SuperKatepal za jeho velmi přijatelné ceny.

integ tondach bramac satjam iko velux fakro