Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
Těsnící lemování

 

Funkce těsnícího lemování

Nezbytným prvkem, který zajistí správnou montáž okna v ploše střechy, je těsnící lemování. Precizně vyprojektované systémové komponenty lemování umožňují trvalé a těsné spojení s krytinou. Lemování má za úkol odvod dešťové vody a sněhu mimo okno a zároveň chrání okno před působením větru. Těsnící lemování se používá u všech střešních oken FAKRO: kyvných (FT, PT), se zvýšenou osou otáčení (FYP, FDY), výklopně-kyvných (FPP, PPP), FEP), oken do sestav (FT_/D, B__). Výše uvedená střešní okna mohou být spojovány do různých kombinací. Díky jednotnému designu oplechování lze okna různých konstrukcí spojovat do skupin. Nabídka firmy FAKRO zahrnuje širokou paletu těsnících lemování, vyrobených z hliníkového plechu potaženého ochranným polyesterovým lakem. Základní barvou je šedohnědá v odstínu RAL 7022, díky které okno dokonale ladí s většinou střešních krytin.

Druhy těsnících lemování

Těsnící lemování ke střešním oknům FAKRO jsou rozdělena do skupin dle jednotlivých typů použitých střešních krytin. Standardně nabízená lemování umožňují montáž okna v nejčastěji se vyskytujících typech střešních krytin: plochých - lemování ES, profilovaných - lemování EZ a vysoce profilovaných - lemování EH.

Střešní okna nabízejí možnost montáže ve střešní krytině ve třech hloubkách : N (+ 3 cm), V (0) a J (– 3 cm). V souvislosti s tím ještě dělíme standardní lemování na typy. Poslední písmeno v označení těchto lemováních označuje hloubku montáže okna. Symbol těsnícího lemování byl rozšířen o čtvrté písmeno, které určuje druh materiálu použitého k výrobě manžety: P - olověná manžeta, A - hliníková manžeta.

Ukázka značení, např. EZV-P znamená:
E - těsnící lemování,
Z - druh střešní krytiny,
V - hloubka montáže,
P - olověná manžeta.

Rozdělení standardních těsnících lemování dle hloubky montáže a druhu střešní krytiny:

Montážní hloubka okna

Montážní hloubka N Montážní hloubka V Montážní hloubka J     Druh střešní krytiny
- ESV ESJ  S Ploché střešní krytiny

Ploché krytiny do 10 mm: šindel, břidlice

EZN-P EZV-P EZJ-P Z Profilované střešní krytiny

Profilované krytiny do 45 mm: taška, profilovaný plech

EHN-P - - H Vysoce profilované střešní krytiny

Vysoce profilované krytiny: taška, vysoce profilovaný plech

 

Firma FAKRO nabízí také doplňující těsnící lemování určená pro méně oblíbené střešní krytiny, např. pro plochou tašku - lemování EZV-F, pro šupinové krytí - lemování EL a EG a také pro plechové střešní panely EBV-V a ploché plechové krytiny - lemování EE. Ostatní skupinu tvoří speciální těsnící lemování, např: těsnící lemování s dodatečnou termoizolací EHV-AT Thermo nebo pro změnu úhlu montáže - lemování E_A. Montáž střešního okna do ploché střechy se sklonem menším než 15° umožňuje systém montáže oken do plochých střech EFW.

 

 

Ceník a katalogy výrobků FAKRO

Montážní návody ke stažení zde.

Certifikáty a prohlášení k výrobkům FAKRO naleznete zde.

integ tondach bramac satjam iko velux fakro