Partner do nepohody

Vše na střechu pod jednou střechou

dfg
dfg
dfg
dfg
dfg

INTEG-STŘECHY s.r.o.

Kojetínská 4725/1c
796 01 Prostějov
Tel.: 582 335 708
Mob.: 603 580 350

integ@integ.cz
EDMONDS

CSR Edmonds je společnost, která vynalezla ventilační turbínu. Je tomu více jak 80 let, co si ji nechal Neville Edmonds zapatentovat. Od té doby urazil výrobce dlouhý kus cesty ve vývoji a výrobě ventilačních turbín. Využívá moderní a recyklovatelné materiály, včetně technických inovací.

Australský výrobce Edmonds, jako jediný výrobce na světě, nabízí celou škálu produktů pro různá použití.

  • Rezidenční turbíny – vhodné pro větrání domů, garáží, sklepů, půd, WC, kanalizace, …
  • Průmyslové turbíny – větrání průmyslových, zemědělských, skladových a sportovních hal.
  • Hybridní turbíny – turbíny s hybridním pohonem (motor, vítr) pro garantované a negarantované větrání velkých objektů. Pro bližší informace o těchto typech turbín nás kontaktujte.

 

 

 

Princip činnosti turbíny a její konstrukce

Rezidenční ventilační turbína EDMONDS Windmaster 300, kterou vynalezl Neville Edmonds v roce 1934, doznala za osmdesát roků řady změn. Skládá z hlavice s odpruženým rámem, nosného systému s ložisky, stavitelného hrdla a základny. Hlavice turbíny má speciálně aerodynamicky tvarované lopatky se žlábky pro odvod vody, je hnací silou ventilační turbíny a svojí rotací zajišťuje trvalý podtlak v hrdle turbíny. Spodní část lamel je nýtována na plastovém rámu z pružného materiálu ABS, který zabraňuje deformaci turbíny bočním větrem.

Tento princip odpružení využívá pouze společnost Edmonds, ostatní výrobci mají nosný systém z hliníku, který po bočních nárazech větru trvale zmnění tvar a turbína má díky tomu nepravidelný chod. Nosný systém s unikátní konstrukcí a přesnými zapouzdřenými ložisky je maximálně odlehčen, což má za následek trvalý a tichý chod turbíny i při slabém větru a maximální dotáčivost. Ložiska, která jsou použita, nevyžadují údržbu a jsou snadno vyměnitelná. Konkurenční společnosti nepoužívají přesná ložiska – používají náhražky v podobě kuliček v plastovém pouzdře, nebo pouzdro v pouzdře bez ložisek. V důsledku toho dochází po deformaci bočním větrem k vyosení systému a následnému nepříjemnému pískání. Rotační hlavice je uchycena na stavitelném kloubovém hrdle, které lze nastavit od 0 do 45 stupňů dle sklonu střechy. Stavitelné hrdlo je uchyceno v čtveraté základně (žádné ustřižené rohy!), která je napevno nainstalována na střešních latích (u šikmých střech), nebo jiných typech výústků (ploché střechy).
Jako výchozí materiál je použit vysoceodolný námořní hliník, který se povrchově upravuje, aby bylo možno dosáhnout barevného sladění s jednotlivými typy krytiny. Díky této technologii povrchové úpravy lze dodat jakýkoliv odstín RAL.

Turbínu roztáčí primárně ekologický přírodní zdroj energie – vítr, komínový efekt a rozdíl teplot mezi podlahou a hrdlem turbíny.V kombinaci s vhodnou regulací – ventilační klapky a správným způsobem montáže, docílíte zcela ZDARMA vynikajících výsledků při odvětrávání a snižování tepelné zátěže rezidenčních prostor na dlouhá léta a tudíž jedinou investicí je nákup a instalace turbíny.


Životnost ventilačních turbín je prakticky neomezená, turbíny Edmonds mají snadno vyměnitelná bezúdržbová ložiska a jejich výměna zabere několik minut.
Společnost EDMONDS, jako jediná ve světě, vyrábí nové typy turbín s moderním designem pro rodinné domy a různá využití – kanalizační turbínu Severvent 150, turbínu Turboventura 150 pro větrání malých prostor (WC, koupelen, šaten, sklepů) a turbíny Supavent 250 a Turbobeam 250 pro větrání půdních a obytných prostor. Hlavice jsou robusní a přitom lehké konstrukce, vyrobeny z vysoce odolného UV stabilizovaného barevného i čirého plastu, mají moderní radiální konstrukci oběžného kola a nerezová ložiska. Lze je úspěšně využívat i v extrémních podmínkách – větrání trvale vlhkých prostor. Dodávají se v barevné škále – osmi barevných odstínech. Samozřejností je čtveratá základna a stavitelné hrdlo 0 – 45 stupňů.

Samozřejostí je široká škála doplňků – ventilační potrubí, regulační prvky a sety.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

integ tondach bramac satjam iko velux fakro